Keresés

Részletes keresés

HZoli13 Creative Commons License 2008-06-14 22:06:21 5371
Kedves Pferco!

Röviden: amikor az esetleges lopásokkal kapcsolatban a külsősöktől félünk, akkor külsősökre gondolunk. Ilyen egyszerü. Ha nem lesznek, nem félünk.

Másik: Mindenki, aki késedelembe esik a közösköltséggel, az lop a közösből? Ha ezt komolyan gondolod, akkor azt hiszem egy pár lakó haragját magadra zúdítod ezzel a kijelentéssel, én inkább helyesbítenék a helyedben.

Üdv:

Hargitai Zoltán
A hozzászólás:
pferco Creative Commons License 2008-06-14 19:15:42 5368

Sziasztok!

 

Előre leírom, hogy megértem a IX/1-esek gondjait és esetleges aggodalmait. Mindenki azért költözött ide, mert nyugalmat akar.

 

DE!

 

Ezt a hangnemet nem kellene megengednie senkinek. Felháborító, hogy a IX-es felszólalók tolvajnak feltételezik az itt lakókat (és családtagjaikat) illetve idegennek hívnak bennünket, többieket. Hogyan lehet ép ésszel kimondani, hogy a IX-es garázsban autót tartók és tárolóval rendelkezők veszélyeztetve vannak a más tömbökben autót tartó, tárolóval rendelkezőektől? Felháborító.

 

Furcsa, hogy a saját hangotoktól senki másét nem halljátok! Olyan valótlan állításokat írtok le amelyek a közösség előtt szóban és írásban teljesen máshogy hangzottak el (például a lakógyűlésen is elhangzott és az írásos tájékoztató anyagokban is le volt írva, hogy a kondi terem kamerája, áramfelvétele ki által van fizetve). Ha nem vagytok tisztában a társasház önnálló tulajdonú részeinek tulajdonviszonyával, vagy a házatok helyiségeivel és a közös helyiségek használati jogaival és feltételeivel akkor kérjetek időpontot a KK-tól és az irodájában tekintsétek át a tulajdoni papírokat.

 

Hogyan tudtok állandó hátsó szándékot feltételezni valakiről ha közben meg napról napra bizonyítja a jóakaratát (lásd a jelentős összegű elnyert pályázati pénzt, a közös költség lefaragására tett mindennapi küzdelmeket.)

 

A Szilvia által említett kintlévőségek igenis komolyan veszélyeztetik a társasház működését. (a lista nyilvánosan hozzáférhető minden tulajdonos számára!) Egyrészt nem régóta működünk így nem gyűlt még össze jelentős "tőke rész", másrészt a "tőkerész" mindig a felújítási alapot fogja jelenteni. Ha valaki jelentős összeggel tartozik és azt hosszú időn keresztül halmozza is a visszafizetés látszatát is kerülve az a társasház többi becsületesen fizető tulajdonosával hitelezteti meg a tartozását. Miért attól féltek, hogy egy másik társtulajdonos meglop Titeket, miért nem attól, hogy aki nem fizeti a díjakat az meglopja a többi társtulajdonost? Ez olyan jó régi szocializációs gond: a közösből nem szégyen, sőt kiváltság lopni.

 

És valóban: ha mással van vitátok miért a többi lakón vezetitek le? Abba kéne már hagyni ezt a kétszínű viselkedést: a segítséget szívesen elfogadtátok, de ha gondotok van akkor a nyilvánosság előtt vádaskodtok hazug szavakkal?

 

pferco

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!