|
|
|
|
 |
Képkovács
2008-06-13 12:24:24
|
433
|
245B ára 70e 305T ára 330e A kettő között nincs ekkora különbség minőségben, csak egyszerűen nagyobb méretet és felbontást akartam.
Ez viszont sajnos tévedés :-)
A 305T-ben nem TN panel van, hanem grafikai munkához sokkal jobban megfelelő típus nagy betekintési szöggel, valós kontraszttal és széles színtérrel.
Nemcsak a méret más, hanem a kategória is jelentősen eltérő...
70 pénzért azért egy amatőrnek nem rossz lehetőség a 245B, főleg, ha nem a precíz grafikai teljesítmény, hanem mondjuk a játék, az internetezés vagy a mozizás a lényeg :-) |
|
 |
KTTech
2008-06-13 12:09:15
|
432
|
| Azt is figyelembe kell venni, hogy 6 bites színmélységű a panel, ami 262.000 valós szín megjelenítését teszi lehetővé (+2 vagy 2x2bit FRC+Dither, így jön ki a 16.7 millió szín), azonkívül látható ditherelés. Ezek a fényképszerkesztésnél engem pl. nagyon zavartak (nem azt látom, ami valójában van), sőt még filmnézésnél is. A dinamikus kontraszt egyértelműen káros a fotószerkesztésre (szintén nem azt látja az ember amit csinál, és főleg azt nem látja, amit elő akar hívatni). Én úgy vagyok vele, hogy aki kicsit is komolyabban fotót szerkeszt, az S-IPS vagy SPVA-n alul ne vegyen monitort, ezeknél legalább esély van a jó képminőségre (de pl. a Samsung P970-et azért adtam el, mert hiába S-PVA volt, ditherelt, mert spórolt a Samsung a felső kategóriás monitorjának az árán az elektronikával és 6+2x2bites elektronikát tett bele, érdekes, az Eizo S1931-ben pont ugyanaz a panel van, de nincs ditherelés és szebb a képe... árban persze többe került). Ez látható a sávosodásban (illetve annak mértékében) is. Nem mindig a méret a lényeg ;) |
|
A hozzászólás:
 |
-Marconi-
2008-06-13 11:52:01
|
431
|
Azért azt figyelembe kell venni, 245B ára 70e 305T ára 330e A kettő között nincs ekkora különbség minőségben, csak egyszerűen nagyobb méretet és felbontást akartam. Kitünően lehet dolgozni, fényképeket szerkeszteni a 245B-vel. Az egyetlen szembetűnő hátrány az újhoz képest, ha betekintési irányt változtatgatom, valamelyest módosul a színegyensúly. Ennyi. Aki nem akar sok pénzt kiadni annak tökéletes választás. |
|
Előzmény:
 |
KTTech
2008-06-13 08:12:24
|
422
|
| Fotószerkesztésre nem az igazi, de amúgy egész tűrhető monitor :) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|