|
|
|
|
 |
Képkovács
2008-06-13 12:27:35
|
434
|
| Sajnos ez így van, de sokaknál a dupla ár már sok egy tisztességes grafikára is maradéktalanul alkalmas monitorért. |
|
 |
y3k
2008-06-13 11:35:22
|
428
|
| En is igy vagyok evvel, ha nincs olyan alltarto mint a szemeszeten, akkor mehet a levesbe a kalib TN panellel. Eizo 24-es TN-je is meglepoen jo volt, de ettol meg sirnivalo hogy ekkora a piaci reszesedes. Csucs notikba ilyet tesznek satobbi:( |
|
A hozzászólás:
 |
KTTech
2008-06-13 11:08:30
|
427
|
Lehet, hogy én szoktam nagyon hozzá az SPVA panelhez, de egy ilyen monitor előtt ültem (ismerősöm Samsung outletet üzemeltet) és egy viszonylag pici fejmozdítás is jelentősen változtatta a képet. Nyakmerevítőt nem használtam, ez igaz :D
Nem mondtam, hogy nem kalibrálható, mert remek értékekre be lehet kalibrálni. Csak éppen használat közben nem lesz az igazi. |
|
Előzmény:
 |
Képkovács
2008-06-13 10:52:54
|
426
|
Annyit azért mondanék ehhez, hogy nemrég egy ehhez nagyon hasonló TN paneles LG-t kellett bekalibrálnom és a vártnál lényegesen jobbak voltak a végső tapasztalataim vele. Ha nem is lett maradéktalanul profi DTP képminőségű még kalibráció után sem, azért ennek ellenére szemre meglehetősen korrekt képi látványt produkált és még a betekintési szöge is egészen elfogadható volt - nem rosszabb, mint 1-2 korai EIZO irányfüggése.
Akinek ez mond valamit az átlag delta E 0.9-re adódott és a max. eltérés a sötétszürkékben sem ment delta E= 3 fölé. (Ez bizony benne van a fotósok számára megkívánt toleranciában).
Alacsony áron 24" méretben egy amatőrnek azért ez nem egy teljesen elvetendő ötlet, hiába TN panel... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|