|
|
|
|
 |
KTTech
2008-06-13 11:08:30
|
427
|
Lehet, hogy én szoktam nagyon hozzá az SPVA panelhez, de egy ilyen monitor előtt ültem (ismerősöm Samsung outletet üzemeltet) és egy viszonylag pici fejmozdítás is jelentősen változtatta a képet. Nyakmerevítőt nem használtam, ez igaz :D
Nem mondtam, hogy nem kalibrálható, mert remek értékekre be lehet kalibrálni. Csak éppen használat közben nem lesz az igazi. |
|
A hozzászólás:
 |
Képkovács
2008-06-13 10:52:54
|
426
|
Annyit azért mondanék ehhez, hogy nemrég egy ehhez nagyon hasonló TN paneles LG-t kellett bekalibrálnom és a vártnál lényegesen jobbak voltak a végső tapasztalataim vele. Ha nem is lett maradéktalanul profi DTP képminőségű még kalibráció után sem, azért ennek ellenére szemre meglehetősen korrekt képi látványt produkált és még a betekintési szöge is egészen elfogadható volt - nem rosszabb, mint 1-2 korai EIZO irányfüggése.
Akinek ez mond valamit az átlag delta E 0.9-re adódott és a max. eltérés a sötétszürkékben sem ment delta E= 3 fölé. (Ez bizony benne van a fotósok számára megkívánt toleranciában).
Alacsony áron 24" méretben egy amatőrnek azért ez nem egy teljesen elvetendő ötlet, hiába TN panel... |
|
Előzmény:
 |
KTTech
2008-06-13 09:59:36
|
424
|
| Tudom, ráadásul dinamikus kontraszttal és nagy mérettel megfejelve (aminek jelen esetben súlyos fényerő és színeltérés az eredménye a kép széle fele haladva)... csak nem akartam elkeseríteni :) mindenesetre ez a monitor tényleg nem jó fotózáshoz/fotószerkesztéshez. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|