|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
Axióma
2008-06-11 19:37:24
|
128
|
Ez mar itt OFF. Pont azert nem akarom melegvizre kotni, mert idokent tul magas a melegviz hofoka (vagy venni kene termosztatos keverot is), na meg tul sokat mosunk ahhoz (kampanyszeruen hetvegen egyszerre akar 4-et), hogy felek kifogyasztja a melegvizet a bojlerbol a furdes(-re vagy -vel), es beindulna a gaz (az oblites legalabb 3x-os viz). De kibirom hogy ket vodor vizet beleontok az elejen. Sajna annyira lehuti a gep tomege, hogy 50 fokos vizet is elkezdi futeni a 40 fokos programhoz. Igy most 0,26kWh a 40 fokos, a 60-as (ugyanigy melegvizzel) valami 0,75-1,0 kozotti. Eredetileg 0,74 / 1,75. A 90-est nem is hasznalom. Jo, persze, egy mosasra nem tul nagy kulonbseg (inkabb a 3x-4x szorzo beszedes), de ket gyerek mellett az evi 200 mosast amit szamolni szoktak tuti atlepjuk. Irom naponta a fogyasztast, es azota nem latszik a fogyasztason, hogy mostam-e (megjegyzem, azota mar csak ritkan, minositett esetben hasznalom a 60 fokot, ezzel tobbet hoztam mint azzal, hogy melegvizzel inditok, addig a fehereket mindig azon mostam). |
|
Előzmény:
 |
kuzo3
2008-06-11 17:32:09
|
127
|
Ha napkollektorból jön a melegvíz, akkor kösd át a mostanit a melegre egész nyárra. Öblítést is csinálhatja meleggel.
mIÉRT PONT A 60 FOKOS? Inkább a 90 fogyaszt sokat, nemdebár? (Állítólag alapértelmezésben nátrium-foszfátot használnak vízlágyítóként.) Ha nincs zsírtartalma a szennyezésnek, akkor nem kell mosópor. De ruhánál mindig van. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|