|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
tunderlala-3
2008-06-08 16:46:55
|
126
|
És a szilről ráadásul azt olvastam valahol, hogy hajlamos arra, hogy alul felkopaszodik.....nah, majd kiderül.
VAdszőlő.....imádom a színét ősszel, és amikor már jó sűrű, tényleg olyan szabályosan állnak a levelei, mintha oda lennének mesterségesen igazítva...és amikor fúj a szél....tényleg szép. Szomszédban már vagy 6-7 éves a vadszőlő, a drótkerítésen fut, mellette tuják vannak épp akkora távolságra, hogy a fűnyíró még elmenjen a kerítés és a tuja között, de nem mászik rá a vadszőlő....amúgy tőlem mászhatna, azt se bánnám, csak lenne már.:)))
Fagyal...az melyik is? MInnyá robogok a guglira.:p :) |
|
Előzmény:
 |
Tigano
2008-06-08 00:24:48
|
123
|
Attól én is tartok kicsit, hogy kezelhetetlenné válik. Az új hajtások már most eszméletlen masszívak, mi lesz itt pár év múlva? Mondjuk ebből a szempontból sajnos a vadszőlő se jobb. Sőt, mivel az futó, képes rámenni más növényekre is, nem ritkán kivégezve azt. A napokban láttam egy telken az enyémhez hasonló vadszőlőt, a töve kisebb fatörzsnek nézett ki :-) Cserébe átláthatatlan volt, és 1 tő befedett egy házfalnyi területet! :-)
Egyébként a másik tesztpéldányom a fagyal volt (néhány tövet ültettem ősszel abból is), arról is csinálok képet majd. Meglepően gyorsan növekszik! Április óta legalább 30cm-t produkált, ha nem többet, és még hol van az ősz! Igaz, vissza kell majd vágni, hogy bokrosodjon, de ez nem rossz teljesítmény szerintem, és ez garantáltan kezelhető lesz. Én megfontolnám a helyedben ezt is, ráadásul nagyon olcsó. :-) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|