|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
- szikra -
2008-06-06 11:37:51
|
610
|
Szia! Akkor talán nekem is tudnál segíteni, ha szépen megkérlek annyiban, hogy van egy nikon d40-esem, és egy sigma 4.5-ös halszemem, ami cirkuláris lenyomatot hagy a ccd-n, méghozzá úgy, hogy a ccd 0,28%-át használja ki. kérdésem, hogy ha találok valamilyen megfelelő közgyűrűt, akkor akár csinálhatok belőle fullframe-t is szerinted? |
|
Előzmény:
 |
jucco
2008-04-14 21:46:27
|
599
|
Működése, annyi hogy ha felrakod az obi+váz közé, az obid közelpontja változik (magyarán közelebb tudsz menni a témához, és a témához közel ott is éles lesz a kép ahol adig tök homály volt) pl.: 75mm obi+25mm kgy közelpontja=50mm obiéval persze a leképezés 75mm obiénak megfelelő /magyarán ha a 2verzió mindegyikét kipróbálod, ugyanolyan távolságra mehetsz legközelebb a fotózandó dologhoz, de a 75mm obi nagyobb képet fog adni u.azon távból/ *remélem szakszerűen, jól írtam le és nem fognak belekötni:P |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|