Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
ötfelezős Creative Commons License 2008-04-30 22:08:05 242

A jelenség a légkör kis részecskéinek (nem a pára, hanem a levegő) polarizáló tulajdonságaitól függ, nem a polárszűrőtől.

A beeső napsugár szétszóródik, és amelyik része a beesési vektorra merőleges síkban van, az polarizálódik, méghozzá ebben a síkban.

Ezért szokták azt mondani, csinálj gyermekként pisztolyt a kezedből, a mutatóujjaddal lőj a napra, és a derékszögben levő hüvelyk (a kakas) kijelöli a polarizációs síkot. Mozgathatod is, ugyebár, a hüvelykedet, körbe, miközben a mutatóujj a napra mutat.

 

Előzmény:
_frikky Creative Commons License 2008-04-10 13:18:47 241
farkzoli:
és mit lehet ezzel kezdeni? nem hiszem , hogy nagylátónál mindig ezt csinálná minden polárszűrő. Vagy akkor nagylátóra milyen polárt javasolsz?
én egy 12-24 et használok és egy 24-105-t és a nagylátónál jelentkezik ez a téma.
Ha van valami ötlet Kíváncsi lennék rá.
Zsolt

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!