Keresés

Részletes keresés

Laci63 Creative Commons License 2008-04-23 23:40:27 543
Szia,

Kisebb eltérések természetesen elfogathatók és nem szúr szemet, hogy egy szoba 10,5 nm helyett 10 nm

Azért ha az 5%-ot egy egész lakásra vetíted, akkor nm-árban számolva az szép összegre is összejöhet...
de ettől függetlenül, az 5% az alapterület, a többi az a megfoghatatlan "kismértékű" (vagy hasonló) szó mögé bújik...:-(
Volt "szerencsém" közelről látni olyan pert, amiben a lakás belmagasságából hiányzott az a pár centi ami miatt már lakásnak se volt minősíthető a lakás... de ezt azért nem merte kimondani a bíróság... :-(
szil. Creative Commons License 2008-04-23 21:01:05 540

Szia celsius!

 

Az optimizmusodat irigylem. Nekünk már volt egy kemény szócsatánk a TZ-vel a kilépő ügyébben, de nem jutottunk elöbbre. Sajnálják, de nem tudnak mit tenni.   Szerintünk ez a válasz nem igazán kielégítő. Annyit legalább megérdemeltünk volna, hogy a szerződéskötésnél erről tájékoztassanak mert így nem vesszük meg. Mindenesetre el kell gondolkodni a következő lépésen. 

A hozzászólás:
celsius_ Creative Commons License 2008-04-23 20:04:02 539
Kisebb eltérések természetesen elfogathatók és nem szúr szemet, hogy egy szoba 10,5 nm helyett 10 nm de egy 1-2 cm szintkülönbséghez képest (ami egy normális ajtóküszöb) a 18-20 cm akárhogy is számolom ez a tízszerese (1000%). Ez nagyon messze van az 5%-os kis eltéréstől.

Én optimista vagyok és bízom a TZ józan ítélőképességében. Egy ilyen eltérést nem lehet átvinni több tíz lakástulajdonoson.

Előzmény:
Laci63 Creative Commons License 2008-04-23 17:08:45 538
Mivel ezek a lakások igen nagy értékűek úgy gondolom, hogy ez a magatartás felháborító és elfogathatatlan. Egy jogállamban élünk - előbb vagy utóbb ezért felelősséget kell vállalnia az eladónak, a kérdés az, hogy ezt magától megteszi vagy majd a törvény kényszeríti rá.
Szerintem Neked teljesen igazad van, csak a szerződésben azt hiszem van erre kibúvó :-(
Talán itt is dohogtam azon, hogy volt "egy-két" eltérés az általam aláírt terv, és a kivitelezés között, de a kisebb eltérések megengedettek a szerződés szerint, beleértve az 5%-os (!) területváltozást is.
De nem vagyok jogász... (csak pesszimista)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!