Ilyen topikok olvasása során jut az ember eszébe, hogy mégiscsak be kellene vezetni valamiféle értelmi cenzust a választásokon. Mert hát az mégsem járja, hogy ennyi ésszel bármiféle döntési pozícióba kerüljön valaki, akár egyetlen iksz erejéig. Ugyanis aki olyan korlátolt, hogy azért, mert neki éppen semmit nem mond a békávés szlengben "paraméterkönyvnek" nevezett dokumentum, ezért azt hiszi, hogy egy békávés sem tudja, hogy az éppenséggel arról szól, hogy mennyi munkát (járatot) és dolgozót képzel el a cég jövőre, na az ilyen alak tényleg jobb lenne ha maximum arról hozhatna döntést, hogy vajas vagy zsíros kenyeret eszik vacsorára.
Hasonló a helyzet az egészségügyi törvénnyel. Az bizony lehet, hogy az egyszerű váltóőr nem bújja az egészségügyi törvényt, na de aki elemi szinten sem nem érti, hogy a szakszervezet az egy ÉRDEKKÉPVISELET, amibe az egyszerű váltóőr azért fizeti saját döntése alapján a tagdíját, hogy legyenek fószerek, akik helyette bújják az őt (is) érintő törvényeket és ha olyat látnak, ami sérti az ő érdekeit, akkor szóljanak neki, hogy szar van/lesz a palacsintában. És ha nagyon sérti az érdekeit, akkor bizony azt szólják, hogy sztrájkoljunk, különben megszívatnak, mert hogy erről szól az érdekeinek az képviselete. És aki azt gondolja, hogy a vasutas érdekképviselet kizárólag és szigorúan csakis vasutas ügyekben képviselheti a vasutasok érdekeit, de például nem foglalkozhat a vasutasok életkörülményeivel, konkrét esetben az egyébként veszélyes üzem számos kihívásának napi rendszerességgel kitett egészségükkel, annak sajnos pont olyan kevéssé komplex a világképe, mint egy átlagos vogon őrnek. Hogy a topiknyitó is értse: semennyire. |