|
|
|
|
 |
freelander2005
2008-04-14 12:02:53
|
110
|
| Igazabol egyedul ok vallaltak a felelosseget avval hogy bevallaltak (persze az amugyis elkerulhetetlen) megszoritasokat. De gondolom ha jön viktor akkor maj örömmel fizeti vissza a lakossag - köztük te is - a neki kiosztogatott penzt igaz? |
|
A hozzászólás:
 |
holalé
2008-04-14 11:30:18
|
109
|
és akkor felteszik a maszoposok, hogy ki a felelős politikus..
úgy a legkönnyebb kormányoznmi, hogy hitelből jóllalkatjuk a nyuggereket és a lakosságot...
hát a felelősséget meg nem cvállalják fel, mondván ebbe a fidesz kényszerítette bele őket...
undorító köpönyegforgatás |
|
Előzmény:
 |
seabeast
2008-04-14 10:42:49
|
100
|
De miért nem hiteles?
Orbán is megtehette volna anno 4 év alatt, hogy felvesz 6-7 ezer milliárd forint kölcsönt, minden második embernek megemeli a fizetését, nyugdíjasoknak ad egy rakat kedvezményt majd vigyorogva, fityiszt mutogatva mindenkinek lazán megnyeri a választást. Nem tette meg, mert tudta, hogy ez a legrosszabb kádári politika folytatása lenne és erre rámehet az ország. Fletó és Medgyessy ellenben meglépte...rá is ment az ország.
Egyébként lehet utálni az Orbánt, mindenkinek szíve joga és valóban akár oka is lehet rá. Simán elhiszem, hogy valakit egyszerűen irritált az ájtatatos, magyarkodó, kicsit vidékieskedő stílusa és az egész Orbán-kormány belengő jellegzetes arrogáns magatartás. Azonban ezek szemben állt az, hogy felelős politikusként irányította az országot, minden a menetrend szerint zajlott, beléptünk a NATO-ba, úton voltunk az EU-ba és az euro-zónába. A gazdaság nem dübörgött 7 százalékon, de a maga tisztességes módján döcögött előre 3-4 százalékon, az államadósság meg minimum stagnált. Jó, valóban nem tűnt jó húzásnak a belső fogyasztás fölpörgetése a ciklus másdik felében, de a mai problémákhoz képest az is elhanyagolható volt és simán kezelhető probléma lett volna. Ezzel hasonlítsd össze a Medgyessy-Gyurcsány-Kóka triumvirátus 6 évét, ami az anyagi csőd szélére sodorta az országot és jelenleg is rohanunka szakadék felé, igazából már csak az a kérdés, hogy 5 vagy 10 évvel maradunk le a nemrég még lesajnált térségbeli államoktól. S ha ezt a rossz gazdaságpolitikát számszerűsíteni akarjuk, akkor ez ezer- és ezermilliárdokat jelent veszteségként. A nagyon okosak meg tudják mondani, hogy mekkora bevétel kiesés az az államháztartásnak, hogy évente nem 4 vagy 5 százalékkal, hanem 1-2 százalékkal nő csak a gazdaság. S ezért a Fletó a felelős. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|