|
|
|
|
 |
seabeast
2008-04-14 10:42:49
|
100
|
De miért nem hiteles?
Orbán is megtehette volna anno 4 év alatt, hogy felvesz 6-7 ezer milliárd forint kölcsönt, minden második embernek megemeli a fizetését, nyugdíjasoknak ad egy rakat kedvezményt majd vigyorogva, fityiszt mutogatva mindenkinek lazán megnyeri a választást. Nem tette meg, mert tudta, hogy ez a legrosszabb kádári politika folytatása lenne és erre rámehet az ország. Fletó és Medgyessy ellenben meglépte...rá is ment az ország.
Egyébként lehet utálni az Orbánt, mindenkinek szíve joga és valóban akár oka is lehet rá. Simán elhiszem, hogy valakit egyszerűen irritált az ájtatatos, magyarkodó, kicsit vidékieskedő stílusa és az egész Orbán-kormány belengő jellegzetes arrogáns magatartás. Azonban ezek szemben állt az, hogy felelős politikusként irányította az országot, minden a menetrend szerint zajlott, beléptünk a NATO-ba, úton voltunk az EU-ba és az euro-zónába. A gazdaság nem dübörgött 7 százalékon, de a maga tisztességes módján döcögött előre 3-4 százalékon, az államadósság meg minimum stagnált. Jó, valóban nem tűnt jó húzásnak a belső fogyasztás fölpörgetése a ciklus másdik felében, de a mai problémákhoz képest az is elhanyagolható volt és simán kezelhető probléma lett volna. Ezzel hasonlítsd össze a Medgyessy-Gyurcsány-Kóka triumvirátus 6 évét, ami az anyagi csőd szélére sodorta az országot és jelenleg is rohanunka szakadék felé, igazából már csak az a kérdés, hogy 5 vagy 10 évvel maradunk le a nemrég még lesajnált térségbeli államoktól. S ha ezt a rossz gazdaságpolitikát számszerűsíteni akarjuk, akkor ez ezer- és ezermilliárdokat jelent veszteségként. A nagyon okosak meg tudják mondani, hogy mekkora bevétel kiesés az az államháztartásnak, hogy évente nem 4 vagy 5 százalékkal, hanem 1-2 százalékkal nő csak a gazdaság. S ezért a Fletó a felelős. |
|
 |
lcoder
2008-04-14 10:01:38
|
98
|
| Inkább a kikapós háziasszony vádolja a kurvát... Orbán 1000x hitelesebb figura és ennek egy oka van: a 4 év FIDESZ kormányzás után nem kellett felszámolni az országot. |
|
A hozzászólás:
 |
TopMan
2008-04-14 09:33:12
|
95
|
| Egy hiteles ember simán kioszthatja gyurcsányt, nincs ebben semmi különös. Nade mit ér 0rbántól a kritika???????? Mintha egy sarki kurva vádolná paráználkodással a háziasszonyt... |
|
Előzmény:
 |
Ciffa
2008-04-14 09:20:10
|
92
|
1994-től kezdve mindig a szocikra szavaztam. de most azt kérdezem, hogy mi a fenéről beszél ez az ember??? mármint gyurcsány. tönkretette az országot, tönkretette az mszp-t és a párt tagságát is. micsoda szöveg az, hogy nem akar az üzleti életbe visszamenni? úgy gondolja, hogy meg akar maradni a baloldal élén??? hát ha nem akar az üzleti világba visszamenni akkor menjen inkább filmkritikusnak vagy plasztikai sebésznek. azokhoz is ért legalább annyira mint a politikához és az ország vezetéséhez. a baloldalnak nincs szüksége egy olyan vezetőre akit az ország utál és csak akkor nyerhet választást ha a másik oldalra egy még inkább utált vezető kerül. mert emiatt lehet orbán sanszos egyedül. mármint, hogy orbánt utálta az ország, de gyurcsány még ezt az utált valakit is meg tudta szerettetni az emberekkel. :(
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|