|
|
|
|
 |
hulla
2008-04-12 12:35:55
|
5553
|
hm. igaz, erre nem gondoltam ;) de biztos meg lehetett volna szebben is tervezni :P
tankcsapda? :DDDD sokféle asszociációt hallottam már róla, de ez még új nekem :D |
|
 |
Profy
2008-04-12 00:57:34
|
5551
|
A templom előtti fejreállított tankcsapda az élet fáját szeretné szimbolizálni. :D
Egyébként a modernista megódás ide speciel stílustalan.Oszt negem meg szívatnak a tervtanácson holmi egyszerűség meg egyébb szubjektív okokból.
Sajna a városkapú tényleg erőd. :( uralkodik a város látképén.Viszont így ingyért lett az összes közmű kiváltás,útjavítás,térburkolat. :) |
|
A hozzászólás:
 |
vlevi
2008-04-11 17:02:21
|
5550
|
Annyiban igaza van a tervezőnek, hogy egy plázánál az ablaknak semmi értelme, mert a külső fal felé kiszolgáló létesítmények (raktár és hasonlók) vannak, tehát befelé akkor sem lenne ablak. Ettől függetlenül két ekkora atombunkert nem lett volna szabad beengedni a belvárosba. Amikor először megláttam, azt hittem, Árpád bekőtözött Kocsordrúl a városba. Pesten, ha a Westendet a Váci út felől nézed, nem tűnik fel, mekkora betonkolosszus, mert az utca felőli oldalán ez el van rejtve, és nem uralkodik a városképen. Más kérdés, hogy a vasút felé és lefelé 3 szinten igen, de ott úgyse látja senki. Ráadásul mindennek a tetejébe még egy fejtetőre állított tankcsapdát is raktak a templom elé.
|
|
Előzmény:
 |
hulla
2008-04-11 16:19:47
|
5549
|
| nekem az a furcsa, hogy az épületben a természetes fény tulképp egyenlő lesz a nullával... felül van vmi kis ablakocska, meg az a folyosó ami összeköti a két épületet és ennyi. sztem jobb lett volna vmi sötétített üvegezés ehelyett a márvány valami helyett. no majd meglátjuk jövőhéten :) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|