Keresés

Részletes keresés

Képkovács Creative Commons License 2008-04-09 15:35:06 361
A 2408 pillanatnyilag kb. 20%-kal drágábban indul, mint amennyivel a 2407WFP-HC kihal.
Képkovács Creative Commons License 2008-04-09 15:28:08 360

Akkor csak belépőszintűt vagy irodai alaptipust láttál belőlük, ha a tükröződőssel találkoztál :-)

 

Itt van egy szép példány az asztalomon, ami semennyit nem tükröződik, az irányérzékenysége meg gyakorlatilag CRT szintű, és közel aRGB-s...

 

Amik eddig a kezeim között forogtak NEC-ből, azok közül egyetlen tipus volt tükröződésre hajlamos, viszont a képminősége még annak is lenyűgöző volt.

A hozzászólás:
KTTech Creative Commons License 2008-04-09 12:14:16 355
A 2408-ban a dinamikus kontraszt egy picit aggaszt... persze, ha kikapcsolható, akkor no problem :D amúgy tényleg jónak tűnik, főleg, ha az ára is jó :)

NEC-ket annyira nem ismerem, viszont amikor nézegettem, akkor mindegyik Glare-type volt, ami tetszett volna, azt viszont nem szeretem, nem borotválkozó tükröt szeretnék az asztalra... és nekem nem tökéletesek a viszonyok a szobában, hogy a tükröződéseket elkerüljem.
Előzmény:
Képkovács Creative Commons License 2008-04-09 11:07:15 354

Már van a DELL-ből 2408, a 2407 kifutott. Most fogom mérni a napokban az újat, kíváncs leszek rá. 110% NTSC gamutot ígér...

 

Azt is megjegyzem, hogy grafikai munkára nem érdekes az esetleges utánhúzás, ha van (én nem láttam még), viszont eddig minden 2407-est sikerült 1 delta E átlag hiba alattira kalibrálnom, azaz tökéletes még egy profi DTP-snek is, akármilyen fapados a beállíthatósága... Elromlással még nem találkoztam, legfeljebb gyári eredetű beméretlenséggel, beállítási pontatlansággal, amit újra méréssel a gyár pár perc alatt beállít.

 

A NEC monitorok ebből a szempontból és sok másból is meg még az Eizo-nál is finomabbak...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!