Keresés

Részletes keresés

KTTech Creative Commons License 2008-04-09 12:14:16 355
A 2408-ban a dinamikus kontraszt egy picit aggaszt... persze, ha kikapcsolható, akkor no problem :D amúgy tényleg jónak tűnik, főleg, ha az ára is jó :)

NEC-ket annyira nem ismerem, viszont amikor nézegettem, akkor mindegyik Glare-type volt, ami tetszett volna, azt viszont nem szeretem, nem borotválkozó tükröt szeretnék az asztalra... és nekem nem tökéletesek a viszonyok a szobában, hogy a tükröződéseket elkerüljem.
A hozzászólás:
Képkovács Creative Commons License 2008-04-09 11:07:15 354

Már van a DELL-ből 2408, a 2407 kifutott. Most fogom mérni a napokban az újat, kíváncs leszek rá. 110% NTSC gamutot ígér...

 

Azt is megjegyzem, hogy grafikai munkára nem érdekes az esetleges utánhúzás, ha van (én nem láttam még), viszont eddig minden 2407-est sikerült 1 delta E átlag hiba alattira kalibrálnom, azaz tökéletes még egy profi DTP-snek is, akármilyen fapados a beállíthatósága... Elromlással még nem találkoztam, legfeljebb gyári eredetű beméretlenséggel, beállítási pontatlansággal, amit újra méréssel a gyár pár perc alatt beállít.

 

A NEC monitorok ebből a szempontból és sok másból is meg még az Eizo-nál is finomabbak...

Előzmény:
KTTech Creative Commons License 2008-04-09 08:45:02 333
Ha csak grafikus munkára kell, és véletlenül sem játszol/nézel filmet rajta, akkor jó a 2407WFP-HC. Volt pár széria (nem tudom, javították-e), ahol iszonyú ghosting effektet adott a monitor mozgó képnél (pl. egérmozgatásnál). Keress rá google-ben: "2407wfp-hc ghosting". A képméret miatt kényelmesebb, mint a 1921, ez biztos. Ha tényleg profi felhasználás lesz, akkor azért kell az aRGB, szerintem, de netre nem feltétlenül jó, ha aRGB képeket próbálsz feltenni, annak nem lesz jó vége.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!