|
|
|
|
 |
Képkovács
2008-04-09 12:23:04
|
356
|
Használt Eizo grafikai gépek vannak igen jó speckóval, de sajnos mind csak sRGB.
Ártartományuk mérettől függően 55 (18")-130 (21") pénz körül van bruttóban.
Szintén van NEC és HP is. A NEC-ek némelyikének a képminősége legendás, és kis szerencsével pl. 20"-es összejöhet kb. 90 pénz körül. Ugyanez HP-ban is elérhető 80-90 körüli árakon.
Sokan nem tartják sokra a HP TFT-ket, de én már több olyan darabbal találkoztam, amelyik kalibráláskor simán teljesítette az orvosi színszabványokat is, ami egy fokkal még a DTP-nél is szigorúbb. |
|
 |
y3k
2008-04-09 09:11:53
|
341
|
| Uj 19-est en nem is ajanlanek, 22-es ami most igazan megeri, a ket panel kozott is van egy generacio, arrol nem is beszelve, hogy meg nem volt egyetlen sub pixel hiba sem. 19-eseknel elofordult ugy 10%-ban, igaz kizarolag a kepszelen. |
|
 |
Sanya_67
2008-04-09 09:04:26
|
338
|
Bizony gáz a pixelgarija. Akár újonnan is lehet benne és nincs csere. |
|
 |
KTTech
2008-04-09 09:03:59
|
337
|
Az Eizo a szabványt követi pixelgari szintjén, szóval ha van 1 hibás pixeled nem fogják cserélni a monitort. Ezt vagy elfogadja az ember, vagy nem... Ha kevés a 19", ajánlom a 2231W-t :D igaz, magasabb nem lesz a monitor, csak szélesebb (kb. 2db A4-es lap állítva egymás mellett, kb. az a méret) :)
Használt Eizoban az a jó, hogy tudni lehet, hogy van-e pixelhiba vagy nincs. Én most pl. lottózok, mert az új monitoromat még nem láttam, így nem tudom milyen lett (mondjuk lett mellé egy S1721 is, a húgomnak :D). Az S1931-est meg Sanya67-nek adtam el, Ő biztos lehet benne, hogy hibátlan a monitor... |
|
 |
Sanya_67
2008-04-09 09:03:18
|
336
|
| Bizony nekem is lesz egy használt Eizo 1931-em:)), kalibrálva. Végre. |
|
A hozzászólás:
 |
psandor_omega
2008-04-09 08:57:41
|
335
|
Hello!
En is ezzel a Dell-lel szemezgetek, de a szivem az EIZO fele huz. Viszont: azt mondtak nekem, hogy az EIZO-nak valami nagyon gaz a pixelgarija. A masik meg h a 19" az keveske.
Kizarolag fotoszerkeszteshez kellene nekem is. Vannak a Dell arahoz kozeli alternativak? Esetleg hasznalt EIZO? |
|
Előzmény:
 |
y3k
2008-04-09 08:48:03
|
334
|
| Viszik mint a cukrot, telitalalat ez a monitor na:) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|