Keresés

Részletes keresés

Képkovács Creative Commons License 2008-04-09 12:23:04 356

Használt Eizo grafikai gépek vannak igen jó speckóval, de sajnos mind csak sRGB.

Ártartományuk mérettől függően 55 (18")-130 (21") pénz körül van bruttóban.

 

Szintén van NEC és HP is. A NEC-ek némelyikének a képminősége legendás, és kis szerencsével pl. 20"-es összejöhet kb. 90 pénz körül. Ugyanez HP-ban is elérhető 80-90 körüli árakon.

 

Sokan nem tartják sokra a HP TFT-ket, de én már több olyan darabbal találkoztam, amelyik kalibráláskor simán teljesítette az orvosi színszabványokat is, ami egy fokkal még a DTP-nél is szigorúbb.

y3k Creative Commons License 2008-04-09 09:11:53 341
Uj 19-est en nem is ajanlanek, 22-es ami most igazan megeri, a ket panel kozott is van egy generacio, arrol nem is beszelve, hogy meg nem volt egyetlen sub pixel hiba sem. 19-eseknel elofordult ugy 10%-ban, igaz kizarolag a kepszelen.
Sanya_67 Creative Commons License 2008-04-09 09:04:26 338

Bizony gáz a pixelgarija.  Akár újonnan is lehet benne és nincs csere.

KTTech Creative Commons License 2008-04-09 09:03:59 337
Az Eizo a szabványt követi pixelgari szintjén, szóval ha van 1 hibás pixeled nem fogják cserélni a monitort. Ezt vagy elfogadja az ember, vagy nem... Ha kevés a 19", ajánlom a 2231W-t :D igaz, magasabb nem lesz a monitor, csak szélesebb (kb. 2db A4-es lap állítva egymás mellett, kb. az a méret) :)

Használt Eizoban az a jó, hogy tudni lehet, hogy van-e pixelhiba vagy nincs. Én most pl. lottózok, mert az új monitoromat még nem láttam, így nem tudom milyen lett (mondjuk lett mellé egy S1721 is, a húgomnak :D). Az S1931-est meg Sanya67-nek adtam el, Ő biztos lehet benne, hogy hibátlan a monitor...
Sanya_67 Creative Commons License 2008-04-09 09:03:18 336
Bizony nekem is lesz egy használt Eizo 1931-em:)), kalibrálva.  Végre.
A hozzászólás:
psandor_omega Creative Commons License 2008-04-09 08:57:41 335
Hello!

En is ezzel a Dell-lel szemezgetek, de a szivem az EIZO fele huz.
Viszont: azt mondtak nekem, hogy az EIZO-nak valami nagyon gaz a pixelgarija. A masik meg h a 19" az keveske.

Kizarolag fotoszerkeszteshez kellene nekem is. Vannak a Dell arahoz kozeli alternativak? Esetleg hasznalt EIZO?
Előzmény:
y3k Creative Commons License 2008-04-09 08:48:03 334
Viszik mint a cukrot, telitalalat ez a monitor na:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!