|
|
|
|
 |
KTTech
2008-04-09 08:45:02
|
333
|
| Ha csak grafikus munkára kell, és véletlenül sem játszol/nézel filmet rajta, akkor jó a 2407WFP-HC. Volt pár széria (nem tudom, javították-e), ahol iszonyú ghosting effektet adott a monitor mozgó képnél (pl. egérmozgatásnál). Keress rá google-ben: "2407wfp-hc ghosting". A képméret miatt kényelmesebb, mint a 1921, ez biztos. Ha tényleg profi felhasználás lesz, akkor azért kell az aRGB, szerintem, de netre nem feltétlenül jó, ha aRGB képeket próbálsz feltenni, annak nem lesz jó vége. |
|
A hozzászólás:
 |
bestpixel
2008-04-09 05:28:52
|
331
|
Nos, az előbbi kérdésemet némi felvilágosulás után módosítanám:
professzionális fotófeldolgozáshoz (képek netre, nyomdára, vagy profi nyomtatóval) feladatokhoz Dell 2407wfp-hc vagy Eizo 1921 (most csak e két gép között hezitálok)? Más szóval a fenti munkákhoz kell nekem az AdobeRGB, vagy elég sRGB a monitoron?
(Az nagyon jó, ha én AdobeRGB-ban látom a képet, de a megrendelő úgyis csak sRGB-ben szemlélheti a fenti technológiák bármelyikével... Vagy nem?) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|