|
|
|
|
 |
y3k
2008-04-07 19:06:53
|
308
|
| 1932-ben picivel ujabb a panel, de semmi forradalmi, ill. ket darab kornyezeti feny erzekeloje van, na ez ami teljesen felesleges:) |
|
A hozzászólás:
 |
bestpixel
2008-04-07 18:45:54
|
305
|
Köszi a felvilágosítást! A 2231 nekem is nagyon tetszik, de most egyelőre megelégszem az sRGB-vel... Egyelőre úgyis az egész világ csak így lát színeket (mármint akinek nincs 2231-e vagy vmi hasonló profi monitorja).
Az 1921 és 1931 között panelben van különbség, vagy csak a válaszidő lett rövidebb? Valahol azt olvastam, hogy az 1931-ben S-PVA panel van, ez igaz? Ja, és az 1932 miben különbözik az előbbiektől? |
|
Előzmény:
 |
Képkovács
2008-04-06 23:51:52
|
304
|
Méréseim alapján nincs képminőségbeli különbség 1921 és 768 között (a válaszidőn kívül persze).
Annyiban viszont igazat tudok adni y3k-nak, hogy a 2231-es egy high gamut monitor, míg a két régebbi csak sRGB-re alkalmas. A mai világban már nem mindegy, hogy egy monitor 92%-os Adobe RGB, vagy csak sRGB képes...
A kalibrációhoz az igazán jó eszköz ára meghaladja ezeknek a monitoroknak az árát, ami ezalatt van, azokkal meg nem lesz sokkal pontosabb a képernyő, mint egy szemre szépen behúzott gyári állapot. (csak az Eizókra értem). |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|