|
|
|
|
 |
bestpixel
2008-04-07 18:45:54
|
305
|
Köszi a felvilágosítást! A 2231 nekem is nagyon tetszik, de most egyelőre megelégszem az sRGB-vel... Egyelőre úgyis az egész világ csak így lát színeket (mármint akinek nincs 2231-e vagy vmi hasonló profi monitorja).
Az 1921 és 1931 között panelben van különbség, vagy csak a válaszidő lett rövidebb? Valahol azt olvastam, hogy az 1931-ben S-PVA panel van, ez igaz? Ja, és az 1932 miben különbözik az előbbiektől? |
|
A hozzászólás:
 |
Képkovács
2008-04-06 23:51:52
|
304
|
Méréseim alapján nincs képminőségbeli különbség 1921 és 768 között (a válaszidőn kívül persze).
Annyiban viszont igazat tudok adni y3k-nak, hogy a 2231-es egy high gamut monitor, míg a két régebbi csak sRGB-re alkalmas. A mai világban már nem mindegy, hogy egy monitor 92%-os Adobe RGB, vagy csak sRGB képes...
A kalibrációhoz az igazán jó eszköz ára meghaladja ezeknek a monitoroknak az árát, ami ezalatt van, azokkal meg nem lesz sokkal pontosabb a képernyő, mint egy szemre szépen behúzott gyári állapot. (csak az Eizókra értem). |
|
Előzmény:
 |
bestpixel
2008-04-06 20:13:54
|
301
|
Köszi a válaszokat! Igazából S1921 vagy L768 között hezitálok, mindkettőt nagyjából ugyanannyiért tudnék most venni. Ez jóval kevesebb, mint most pl. egy új 1931. Gondolom, egy 1-2 éves, max 600-1000 órát használt monitor még sokáig jó és megbízható "munkatárs" tud lenni, aztán majd ha egyszer pénztengerben ébredek, veszek agy aktuális és új monitort. Az 1-2 éves gépek és a maiak között nem lehet akkora különbség a szempontomból, ami miatt most megérné a komolyabb beruházást.
Gondolom, a fentiek közül inkább az S1921-et javasolnátok?
A kalibráláshoz ezek szerint egy külön programra (és persze egy eszközre) lesz majd szükségem, a gyári ICC profil nem érdekes? Vagy jó, ha van? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|