Keresés

Részletes keresés

Képkovács Creative Commons License 2008-04-06 23:51:52 304

Méréseim alapján nincs képminőségbeli különbség 1921 és 768 között (a válaszidőn kívül persze).

 

Annyiban viszont igazat tudok adni y3k-nak, hogy a 2231-es egy high gamut monitor, míg a két régebbi csak sRGB-re alkalmas. A mai világban már nem mindegy, hogy egy monitor 92%-os Adobe RGB, vagy csak sRGB képes...

 

A kalibrációhoz az igazán jó eszköz ára meghaladja ezeknek a monitoroknak az árát, ami ezalatt van, azokkal meg nem lesz sokkal pontosabb a képernyő, mint egy szemre szépen behúzott gyári állapot. (csak az Eizókra értem).

y3k Creative Commons License 2008-04-06 20:45:05 303
Sajat profil a jo profil.
y3k Creative Commons License 2008-04-06 20:44:39 302

Parezer ora az semmi, en S2231W-t javaslom mindenkinek, nezzed meg mielott dontesz, sok sok evig fogod nezni:)

A hozzászólás:
bestpixel Creative Commons License 2008-04-06 20:13:54 301
Köszi a válaszokat! Igazából S1921 vagy L768 között hezitálok, mindkettőt nagyjából ugyanannyiért tudnék most venni. Ez jóval kevesebb, mint most pl. egy új 1931. Gondolom, egy 1-2 éves, max 600-1000 órát használt monitor még sokáig jó és megbízható "munkatárs" tud lenni, aztán majd ha egyszer pénztengerben ébredek, veszek agy aktuális és új monitort. Az 1-2 éves gépek és a maiak között nem lehet akkora különbség a szempontomból, ami miatt most megérné a komolyabb beruházást.

Gondolom, a fentiek közül inkább az S1921-et javasolnátok?

A kalibráláshoz ezek szerint egy külön programra (és persze egy eszközre) lesz majd szükségem, a gyári ICC profil nem érdekes? Vagy jó, ha van?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!