|
|
|
|
 |
taltam
2008-04-03 22:13:36
|
75
|
Basszus, végre mindenki megérti azt az amúgy nem túl bonyolult szöveget, erre idejössz és megint összezavarsz mindenkit :-))))))
lassan írom, hogy te is megérts: az ominúzus mondat azt jelenti, hogy egy OGY választás az előző utáni negyedik év áprilisában vagy májusában van, kivéve, ha feloszlik a parlament v. feloszlatják, mert akkor korábban. Minekutána nem tér ki külön arra a szabályozás, hogy rendkívüli választás után mikor van a következő, így aztán arra is az általános szabályok vonatkoznak - lásd fent.
Mi ezen olyan bonyolult, basszus.
Amúgy vajon feloszolna-e az angol parlament, mikor a kormányzó párt népszerű, ha nem teljes ciklusra választanák az újat? Csak hogy az általad hiányolt nk-i példát is hozzunk... |
|
A hozzászólás:
 |
Kardos Ica
2008-04-03 20:29:37
|
64
|
Egy kérdés-egy válasz topik nyitásának sok értelme nincs, de hát végülis… Az előrehozott választáson nyertes, kormányt alakító párto(k) korányzása a rendes választás kiírásáig tart. Ez ma azt jelenti, hogy az új kormánynak már alig marad ideje bármire is. Ha holnap megteremtődne a rendkívüli választás törvénye feltétele, az új kormány késő ősszel alakulhatna meg. Az átadás-átvétel is eltart egy ideig. 2009 meg már döntően a kampány éve. |
|
Előzmény:
 |
Ipari-antidepresszió
2008-04-03 17:11:27
|
-
|
| Az előrehozott választásokon nyertes párt kormánya csak 2010-ig maradhat, mert utána jönnek a rendes választások? Ez igaz? Én azt hittem, hogy előrehozott választásokon győztes párt 4 évre kap mandátumot. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|