|
|
|
|
 |
6k
2008-04-03 19:00:02
|
57
|
| (Az 53. hozzászólásom tekintsd tárgytalannak.) Ez nem kerülte el a figyelmemet, de ez nem az Alkotmány, csak szöveg. Ami a 20. paragrafusban van, az alapján kell kiokoskodni, mikor mi van. |
|
 |
halkergető
2008-04-03 18:59:57
|
56
|
Valamelyik feltétel mindenképp sérül.
Vagy a négy év, vagy az április-májusi időpont.
Majd az AB eldönti, melyik az erősebb-gyengébb feltétel. (Gondolom én.) |
|
A hozzászólás:
 |
halkergető
2008-04-03 18:56:50
|
54
|
Ha elkerülte volna a figyelmed a jogász olvtársunk korábban bekopizott anyaga, akkor íme, megismétlem:
Az Alkotmány hatályos szövegét az 1997. évi XCVIII. törvény állapította meg. E módosítás lényegében megőrizte a négyéves ciklusidőt, ugyanakkor konkretizálta a választások időpontját. Az alkotmánymódosító törvény indokolása szerint a korábbi megoldás nem volt képes a választások időpontjának egyértelmű és ésszerű meghatározására. Az Alkotmányt azért kellett módosítani, mert az általános választások időpontja ciklusról ciklusra egyre későbbre tolódott, így a választás megtartására alkalmatlan nyári és téli hónapokra is áthúzódhatott.
Az új megoldás lényege, hogy a választásokat négyévenként áprilisban vagy májusban kell megtartani. Az Alkotmány tehát behatárolja a választások időpontját a politikai részvétel szempontjából optimálisnak vélt tavaszi hónapokra, ugyanakkor mozgásteret is biztosít a választás kitűzésére jogosult szervnek. |
|
Előzmény:
 |
6k
2008-04-03 18:51:37
|
52
|
| Ott van a lényeg, hogy nem 'négy év' van a szövegben, hanem 'negyedik év'. Nincs benne ellentmondás. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|