|
|
|
|
 |
halkergető
2008-04-03 18:56:50
|
54
|
Ha elkerülte volna a figyelmed a jogász olvtársunk korábban bekopizott anyaga, akkor íme, megismétlem:
Az Alkotmány hatályos szövegét az 1997. évi XCVIII. törvény állapította meg. E módosítás lényegében megőrizte a négyéves ciklusidőt, ugyanakkor konkretizálta a választások időpontját. Az alkotmánymódosító törvény indokolása szerint a korábbi megoldás nem volt képes a választások időpontjának egyértelmű és ésszerű meghatározására. Az Alkotmányt azért kellett módosítani, mert az általános választások időpontja ciklusról ciklusra egyre későbbre tolódott, így a választás megtartására alkalmatlan nyári és téli hónapokra is áthúzódhatott.
Az új megoldás lényege, hogy a választásokat négyévenként áprilisban vagy májusban kell megtartani. Az Alkotmány tehát behatárolja a választások időpontját a politikai részvétel szempontjából optimálisnak vélt tavaszi hónapokra, ugyanakkor mozgásteret is biztosít a választás kitűzésére jogosult szervnek. |
|
 |
6k
2008-04-03 18:56:36
|
53
|
Tehát: ha közbejön egy előrehozott választás, akkor az akkor megválasztott kormánynak kevesebb vagy több, az azt követőnek pedig több vagy kevesebb ideje lesz, mint 4 év. (Feltéve, ha nem lesz megint előrehozott.) A kettőt követően, vagyis kereken 8 év elteltével ismét visszaáll a rendszer a normális kerékvágásba. |
|
A hozzászólás:
 |
6k
2008-04-03 18:51:37
|
52
|
| Ott van a lényeg, hogy nem 'négy év' van a szövegben, hanem 'negyedik év'. Nincs benne ellentmondás. |
|
Előzmény:
 |
halkergető
2008-04-03 18:50:04
|
51
|
Hehehe! Csakhogy akkor sem stimmel a 4 év!
A 4 és fél ugyanolyan rossz, mint a 3 és fél.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|