|
|
|
|
 |
locsemege
2008-04-03 19:31:22
|
61
|
Ebből csak az következik, mikor nem lesznek választások, az nem, hogy mikor igen. Szóval nem informatív. Nem az a baj, hogy képek nincsenek benne, hanem az, hogy jogász fogalmazta, s mint ilyen, hülye a formális logikához. Ez van.
|
|
 |
Hierro Nyh.
2008-04-03 18:02:29
|
45
|
Szerintem pedig ez azt jelenti, hogy az előrehozott választás után a következő választás rá négy évre lesz.
A kiemelt rész arra vonatkozik, hogy az Országgyűlés feloszlása vagy feloszlatása miatti választás nem szükségszerűen négy évvel az előző választás után áprilisban vagy májusban van. |
|
 |
halkergető
2008-04-03 17:30:52
|
21
|
Nem igaz, hogy 10-15 szó többlettel ne lehetett volna egy - csak egyféleképp - értelmezhető paragrafust alkotni.
Persze, akkor nem kéne Alkotmánybíróság! :-))
(Elmennek az Alkotmány szövegezői is a jó .........-ba!) |
|
 |
arnys
2008-04-03 17:22:55
|
11
|
Nekem ez azt jelenti, hogy az előrehozott választáson győztes kormány is 4 évre kap felhatalmazást. Tehát ha idén lesz választás, akkor 2012-ig.
A kék rész meg azt, hogy nem kell a 4 évet kivárni, ha az országgyűlés feloszlatja magát. Tehát lehet választás idén is, nem kell 2010-ig várni.
Nincs itt egy jogász? |
|
 |
Ipari-antidepresszió
2008-04-03 17:19:46
|
6
|
| Köszi, ezekszerint 2010-ben mindenképp lesznek általános választások. Ezen most meglepődtem. |
|
 |
Derek
2008-04-03 17:18:01
|
5
|
| Ez az a tipikus megfogalmazas amikor ha akarom vemhes ha akarom nem vemhes:-) |
|
A hozzászólás:
 |
PBGI
2008-04-03 17:15:09
|
3
|
Basszus, olvassátok már el az Alkotmányt.
Tudom nehéz, mert nincsenek képek benne... (by Kung-cze)
20. § (1) Az országgyűlési képviselők általános választását - az Országgyűlés feloszlása vagy feloszlatása miatti választás kivételével - az előző Országgyűlés megválasztását követő negyedik év április vagy május hónapjában kell megtartani. |
|
Előzmény:
 |
Ipari-antidepresszió
2008-04-03 17:11:27
|
-
|
| Az előrehozott választásokon nyertes párt kormánya csak 2010-ig maradhat, mert utána jönnek a rendes választások? Ez igaz? Én azt hittem, hogy előrehozott választásokon győztes párt 4 évre kap mandátumot. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|