Keresés

Részletes keresés

locsemege Creative Commons License 2008-04-03 19:31:22 61
Ebből csak az következik, mikor nem lesznek választások, az nem, hogy mikor igen. Szóval nem informatív. Nem az a baj, hogy képek nincsenek benne, hanem az, hogy jogász fogalmazta, s mint ilyen, hülye a formális logikához. Ez van.
Hierro Nyh. Creative Commons License 2008-04-03 18:02:29 45

Szerintem pedig ez azt jelenti, hogy az előrehozott választás után a következő választás rá négy évre lesz.

 

A kiemelt rész arra vonatkozik, hogy az Országgyűlés feloszlása vagy feloszlatása miatti választás nem szükségszerűen négy évvel az előző választás után áprilisban vagy májusban van.

halkergető Creative Commons License 2008-04-03 17:30:52 21

Nem igaz, hogy 10-15 szó többlettel ne lehetett volna egy - csak egyféleképp - értelmezhető paragrafust alkotni.

Persze, akkor nem kéne Alkotmánybíróság!   :-))

(Elmennek az Alkotmány szövegezői is a jó .........-ba!)

arnys Creative Commons License 2008-04-03 17:22:55 11

Nekem ez azt jelenti, hogy az előrehozott választáson győztes kormány is 4 évre kap felhatalmazást. Tehát ha idén lesz választás, akkor 2012-ig.

A kék rész meg azt, hogy nem kell a 4 évet kivárni, ha az országgyűlés feloszlatja magát. Tehát lehet választás idén is, nem kell 2010-ig várni.

Nincs itt egy jogász?

Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008-04-03 17:19:46 6
Köszi, ezekszerint 2010-ben mindenképp lesznek általános választások. Ezen most meglepődtem.
Derek Creative Commons License 2008-04-03 17:18:01 5
Ez az a tipikus megfogalmazas amikor ha akarom vemhes ha akarom nem vemhes:-)
A hozzászólás:
PBGI Creative Commons License 2008-04-03 17:15:09 3

Basszus, olvassátok már el az Alkotmányt.

Tudom nehéz, mert nincsenek képek benne... (by Kung-cze)

 

20. § (1) Az országgyűlési képviselők általános választását - az Országgyűlés feloszlása vagy feloszlatása miatti választás kivételével - az előző Országgyűlés megválasztását követő negyedik év április vagy május hónapjában kell megtartani.

Előzmény:
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008-04-03 17:11:27 -
Az előrehozott választásokon nyertes párt kormánya csak 2010-ig maradhat, mert utána jönnek a rendes választások? Ez igaz? Én azt hittem, hogy előrehozott választásokon győztes párt 4 évre kap mandátumot.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!