Keresés

Részletes keresés

Kardos Ica Creative Commons License 2008-04-03 20:29:37 64
Egy kérdés-egy válasz topik nyitásának sok értelme nincs, de hát végülis…
Az előrehozott választáson nyertes, kormányt alakító párto(k) korányzása a rendes választás kiírásáig tart. Ez ma azt jelenti, hogy az új kormánynak már alig marad ideje bármire is. Ha holnap megteremtődne a rendkívüli választás törvénye feltétele, az új kormány késő ősszel alakulhatna meg. Az átadás-átvétel is eltart egy ideig. 2009 meg már döntően a kampány éve.
PBGI Creative Commons License 2008-04-03 17:37:33 30

Megnéztem.

Szanyi tudatlan...

Törölt nick Creative Commons License 2008-04-03 17:33:25 26
Én azt hittem, hogy előrehozott választásokon győztes párt 4 évre kap mandátumot.

Jól hitted.
==T== Creative Commons License 2008-04-03 17:29:56 19
Az előrehozott is 4 éves mandátumot ad. Az időközi adna kevesebbet, de olyan asszem csak önkormányzatiban van.
PBGI Creative Commons License 2008-04-03 17:15:09 3

Basszus, olvassátok már el az Alkotmányt.

Tudom nehéz, mert nincsenek képek benne... (by Kung-cze)

 

20. § (1) Az országgyűlési képviselők általános választását - az Országgyűlés feloszlása vagy feloszlatása miatti választás kivételével - az előző Országgyűlés megválasztását követő negyedik év április vagy május hónapjában kell megtartani.

Phat_Mammma Creative Commons License 2008-04-03 17:12:41 1

Csak 2010-ben? Akkor én most azonnal bucsuz0m.

 

:-)

Törölt nick Creative Commons License 2008-04-03 17:12:18 0
gyurcs0tány
A hozzászólás:
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008-04-03 17:11:27 -
Az előrehozott választásokon nyertes párt kormánya csak 2010-ig maradhat, mert utána jönnek a rendes választások? Ez igaz? Én azt hittem, hogy előrehozott választásokon győztes párt 4 évre kap mandátumot.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!