|
|
|
|
 |
Kardos Ica
2008-04-03 20:29:37
|
64
|
Egy kérdés-egy válasz topik nyitásának sok értelme nincs, de hát végülis… Az előrehozott választáson nyertes, kormányt alakító párto(k) korányzása a rendes választás kiírásáig tart. Ez ma azt jelenti, hogy az új kormánynak már alig marad ideje bármire is. Ha holnap megteremtődne a rendkívüli választás törvénye feltétele, az új kormány késő ősszel alakulhatna meg. Az átadás-átvétel is eltart egy ideig. 2009 meg már döntően a kampány éve. |
|
 |
PBGI
2008-04-03 17:37:33
|
30
|
Megnéztem.
Szanyi tudatlan... |
|
 |
Törölt nick
2008-04-03 17:33:25
|
26
|
Én azt hittem, hogy előrehozott választásokon győztes párt 4 évre kap mandátumot.
Jól hitted. |
|
 |
==T==
2008-04-03 17:29:56
|
19
|
| Az előrehozott is 4 éves mandátumot ad. Az időközi adna kevesebbet, de olyan asszem csak önkormányzatiban van. |
|
 |
PBGI
2008-04-03 17:15:09
|
3
|
Basszus, olvassátok már el az Alkotmányt.
Tudom nehéz, mert nincsenek képek benne... (by Kung-cze)
20. § (1) Az országgyűlési képviselők általános választását - az Országgyűlés feloszlása vagy feloszlatása miatti választás kivételével - az előző Országgyűlés megválasztását követő negyedik év április vagy május hónapjában kell megtartani. |
|
 |
Phat_Mammma
2008-04-03 17:12:41
|
1
|
Csak 2010-ben? Akkor én most azonnal bucsuz0m.
:-) |
|
A hozzászólás:
 |
Ipari-antidepresszió
2008-04-03 17:11:27
|
-
|
| Az előrehozott választásokon nyertes párt kormánya csak 2010-ig maradhat, mert utána jönnek a rendes választások? Ez igaz? Én azt hittem, hogy előrehozott választásokon győztes párt 4 évre kap mandátumot. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|