Keresés

Részletes keresés

zoorka Creative Commons License 2008-03-27 14:34:55 4

Köszi. A leváltás mechanizmusát tudjuk nagyjából. De például a szerződésre - ami ugye például a felmondási szabályokat tartalmazza! - vonatkozó kérdéseinket (tegnap volt közgyűlés) simán lepattintotta azzal, hogy nem ő kötötte, nem is látta, mert a kk cég ügyvezetője ír alá.

Szóval a leváltásuk nagyjából eldőlt, most inkább más cégeket szeretnénk "bemérni".. mert annak sincs értelme, hogy egy lendületből leváltjuk és aztán kk nélkül maradunk, amíg 400 ember meg tud egyezni az új személyében.

A hozzászólás:
liliana01 Creative Commons License 2008-03-27 14:27:24 3
Bármelyik tulajdonosnak joga van másolatot kérni ( másolási díj ellenében) a társasházat érintő iratokról, így az Alapító Okiratról, a a közös képviseleti szerződésről, stb...
Egy tisztességes k.k. nem "dugja" el ezeket.
Amennyiben a k.k. nem érhető el, tértivevényes levélben írásban kell kérni tőle, azzal, hogy a másolás díját természetesen vállalod.

Ha megvan az A.O., abból már megtudható, hogyan hívhatnak össze közgyűlést a tulajdonosok, ha a k.k. nem akarja akkor is. És ezen a közgyűlésen akár a k.k. leváltását is el lehet dönteni. De azért jó előre gondoskodni másik k.k.-ről.
Előzmény:
zoorka Creative Commons License 2008-03-27 11:28:06 2
Nálunk is ez a helyzet. Nincs SzmSZ-ünk másfél éve, az alapító okiratot és a közös képviseleti szerződést pedig jól eldugják, hogy véletlenül se olvashassuk el.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!