Keresés

Részletes keresés

Motun Creative Commons License 2008-03-24 19:40:03 137
És akkor most hogy is van? A Kazár Kaganátus felbomlása után a zsidózó lakossággal mi is lett? Hova lettek?
Vagyis hogy hol milyen formában éltek tovább? Zsidó hitűek maradtak egyáltalán?
A Kaganátusból kiszakadt elemek (kabarok) közt voltak zsidó hiten lévők sőt muzulmán hitűek is.
mbm Creative Commons License 2008-03-24 19:01:11 136
Abban igazad van, hogy egy palesztínától északra található nép neve volt, ezért elnézést, pontatlanul fogalmaztam. Viszont a zsidók németországra "ruházták" (alkalmazták, kinek mi tetszik), illetve a német (askenáz) rítust követőkre.
A hozzászólás:
Kara-Indas Creative Commons License 2008-03-24 17:48:14 135

"maga a szó jelentése (németország)"

 

The Scythians (Assyrian: "Ašguzai" or "Išguzai"; Hebrew: "Askenaz"; Greek: "Scythioi")... Ez az etimológia teljesen elfogadott, úgyszólván vitán felül áll. Az askenázi zsidók szkíta- vagy hettita-zsidók.

Előzmény:
mbm Creative Commons License 2008-03-24 15:04:29 133
Én úgy tudom, hogy tényként kezelik a kazár uralkodócsalád és a felső réteg zsidó vallását.
Viszont az askenázik kazár származásának ellentmond több dolog is, pl. maga a szó jelentése (németország), vagy az, hogy a jiddis maga is egy középfelnémet származék nyelv. Én úgy tudom, hogy a közel keletről származnak és először a rajna-vidéken és észak-franciaországban jelentek meg valamikor 800-1000 között. De ha valaki okosabb nálam az kérem javítson ki. Egyébként a szefárdoknak is megvolt a maguk spanyol származéknyelvük (a nevére már nem emlékszem).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!