Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Százbolha Creative Commons License 2008-03-22 02:30:17 587

Igen lesz.

 

A canon gyárt ugynevezett makró adaptert is FD/EOS vonalon.

Ezzel nem lehet végtelenre élesíteni, de makrózáshoz közeli portrékhoz megfelel. Ép erre a célra gyártották.

Csakhát az ára,,,,

 

Második kép:

http://www.mir.com.my/rb/photography/companies/canon/fdresources/fdlenses/fdeos.htm

 

 

***

 

Ettől egyszerübb, ha veszel 3-5eFt-ért gagyi kinai lencsés adaptert és kiveszed belőle a lencsét.

Én is igy használtam.

 

Aztán lehet esztergáltatni 8-10 eft-ért nagyon vékonyat, ezzel a tárgytávot kitolni 10-20méterig.

 

Drágább FD-s objektíveket inkább átalakítani szokás. EOS végúre.

Pl. az "L"-es nagyteléket.

 

****

 

Mindenkinek javaslom ne csak olyanokat halgasson meg FD/EOS ügyben akik csak adok-veszek szinten ismerik a problémát, hanem azokat is akik aktivan használják vagy használták Canon DSLR-eken ezeket a kiváló objektíveket.

Ez utóbbit nem neked írtam, csak általánosságban.

 

Előzmény:
wbalogh Creative Commons License 2008-03-16 14:27:51 580
Sziasztok! Szeretnék egy FD bajonettes obit eos gépen használni. Ha közgyűrűvel teszem a gépre lesz fénymérő? ( a váz eos 350D)
Előre is köszi.
Üdv.
Imi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!