|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
Százbolha
2008-03-22 02:30:17
|
587
|
Igen lesz.
A canon gyárt ugynevezett makró adaptert is FD/EOS vonalon.
Ezzel nem lehet végtelenre élesíteni, de makrózáshoz közeli portrékhoz megfelel. Ép erre a célra gyártották.
Csakhát az ára,,,,
Második kép:
http://www.mir.com.my/rb/photography/companies/canon/fdresources/fdlenses/fdeos.htm
***
Ettől egyszerübb, ha veszel 3-5eFt-ért gagyi kinai lencsés adaptert és kiveszed belőle a lencsét.
Én is igy használtam.
Aztán lehet esztergáltatni 8-10 eft-ért nagyon vékonyat, ezzel a tárgytávot kitolni 10-20méterig.
Drágább FD-s objektíveket inkább átalakítani szokás. EOS végúre.
Pl. az "L"-es nagyteléket.
****
Mindenkinek javaslom ne csak olyanokat halgasson meg FD/EOS ügyben akik csak adok-veszek szinten ismerik a problémát, hanem azokat is akik aktivan használják vagy használták Canon DSLR-eken ezeket a kiváló objektíveket.
Ez utóbbit nem neked írtam, csak általánosságban.
|
|
Előzmény:
 |
wbalogh
2008-03-16 14:27:51
|
580
|
Sziasztok! Szeretnék egy FD bajonettes obit eos gépen használni. Ha közgyűrűvel teszem a gépre lesz fénymérő? ( a váz eos 350D) Előre is köszi. Üdv. Imi |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|