Keresés

Részletes keresés

Doktorino Eszperanto Creative Commons License 2008-03-13 15:02:23 39

A topikleírásban, sőt, magában a topiknévben is ott van, hogy intelligens, szép, stb közterelnevezéseknek is jut itt hely.

 

Másrészt: Son Venuto mindig az olaszokat meg Rómát, Velencét említi, hát, gondoltam ez igazán stilszerű itt.

 

Viccesnek nem vicces, de okos, az egyszer biztos.

Törölt nick Creative Commons License 2008-03-13 14:34:06 38
"Ötödik Hugót" is hallottam egyszer, de lehet, hogy az csak vicc volt. Arra viszont határozottan emlékszem még az átkosból, hogy a keszthelyi (vagy hévízi) Palmiro Togliatti utcát csak Palmiro utcának nevezte szinte mindenki, az ugyanottani Louis Saillant SZOT üdülőt pedig egyszerűen Louis üdülőnek.
A hozzászólás:
Kis Ádám Creative Commons License 2008-03-13 08:14:37 32

Ebben mi a vicces?

 

Van Victor Hugo utca is. Régen itt volt a 15-ös busz végállomása, és a buszokon a  járattáblán rendszeesen Victos H-nak rövidítették.

 

De ha már az idegen neveken mosolygunk, akkor a Roosevelt-tér az érdekes, ugyanis nem lehet tudni (illetve lehet, de nem nyilvánvaló), hogy melyik Rooseveltről nevezték el.

Előzmény:
Doktorino Eszperanto Creative Commons License 2008-03-13 00:04:48 31

Nincs okos magyar utcanév?

 

A Leonardo da Vinci utcához (nyócker) mit szóltok?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!