Keresés

Részletes keresés

pizarro2429 Creative Commons License 2008-03-12 16:33:18 90

Ezt az őt fél Magyarországon étlen-szomjan-erőtlenül végighurcoló katonáktól is megkérdezhetnénk...

 

(amúgy "származásról" volt szó, még te is belinkelted :-) )

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2008-03-11 01:41:51 89

zsid'o' szarmazasu

kitert a zsio-hitbol, magyarositotta a nevet ; innentol mi koze a zsidosaghoz?

Előzmény:
big-lesz Creative Commons License 2008-03-11 01:28:13 88

Én csak egy hazafi vagyok, aki szeretné megtalálni a lehető legjobb megoldást a magyar és zsidó identitástudatú népesség együttélésére.

UV!

 

kívánom neked, találd meg a választ egy zsidő származású költő-ember hitvallásában, a Hazáról.

ő nem nevezte magát hazaffynak, csak életét áldozta...

 

 

Nem tudhatom, hogy másnak e tájék mit jelent,
nekem szülőhazám itt e lángoktól ölelt
kis ország, messzeringó gyerekkorom világa.
Belőle nőttem én, mint fatörzsből gyönge ága
s remélem, testem is majd e földbe süpped el.
Itthon vagyok. S ha néha lábamhoz térdepel
egy-egy bokor, nevét is, virágát is tudom,
tudom, hogy merre mennek, kik mennek az uton,
s tudom, hogy mit jelenthet egy nyári alkonyon
a házfalakról csorgó, vöröslő fájdalom.
Ki gépen száll fölébe, annak térkép e táj,
s nem tudja, hol lakott itt Vörösmarty Mihály;
annak mit rejt e térkép? gyárat s vad laktanyát,
de nékem szöcskét, ökröt, tornyot, szelíd tanyát;
az gyárat lát a látcsőn és szántóföldeket,
míg én a dolgozót is, ki dolgáért remeg,
erdőt, füttyös gyümölcsöst, szöllőt és sírokat,
a sírok közt anyókát, ki halkan sírogat,
s mi föntről pusztitandó vasút, vagy gyárüzem,
az bakterház s a bakter előtte áll s üzen,
piros zászló kezében, körötte sok gyerek,
s a gyárak udvarában komondor hempereg;
és ott a park, a régi szerelmek lábnyoma,
a csókok íze számban hol méz, hol áfonya,
s az iskolába menvén, a járda peremén,
hogy ne feleljek aznap, egy kőre léptem én,
ím itt e kő, de föntről e kő se látható,
nincs műszer, mellyel mindez jól megmutatható.
Hisz bűnösök vagyunk mi, akár a többi nép,
s tudjuk miben vétkeztünk, mikor, hol és mikép,
de élnek dolgozók itt, költők is bűntelen,
és csecsszopók, akikben megnő az értelem,
világít bennük, őrzik, sötét pincékbe bújva,
míg jelt nem ír hazánkra ujból a béke ujja,
s fojtott szavunkra majdan friss szóval ők felelnek.

Nagy szárnyadat borítsd ránk virrasztó éji felleg.

1944. januar 17

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!