Keresés

Részletes keresés

big-lesz Creative Commons License 2008-03-11 01:28:13 88

Én csak egy hazafi vagyok, aki szeretné megtalálni a lehető legjobb megoldást a magyar és zsidó identitástudatú népesség együttélésére.

UV!

 

kívánom neked, találd meg a választ egy zsidő származású költő-ember hitvallásában, a Hazáról.

ő nem nevezte magát hazaffynak, csak életét áldozta...

 

 

Nem tudhatom, hogy másnak e tájék mit jelent,
nekem szülőhazám itt e lángoktól ölelt
kis ország, messzeringó gyerekkorom világa.
Belőle nőttem én, mint fatörzsből gyönge ága
s remélem, testem is majd e földbe süpped el.
Itthon vagyok. S ha néha lábamhoz térdepel
egy-egy bokor, nevét is, virágát is tudom,
tudom, hogy merre mennek, kik mennek az uton,
s tudom, hogy mit jelenthet egy nyári alkonyon
a házfalakról csorgó, vöröslő fájdalom.
Ki gépen száll fölébe, annak térkép e táj,
s nem tudja, hol lakott itt Vörösmarty Mihály;
annak mit rejt e térkép? gyárat s vad laktanyát,
de nékem szöcskét, ökröt, tornyot, szelíd tanyát;
az gyárat lát a látcsőn és szántóföldeket,
míg én a dolgozót is, ki dolgáért remeg,
erdőt, füttyös gyümölcsöst, szöllőt és sírokat,
a sírok közt anyókát, ki halkan sírogat,
s mi föntről pusztitandó vasút, vagy gyárüzem,
az bakterház s a bakter előtte áll s üzen,
piros zászló kezében, körötte sok gyerek,
s a gyárak udvarában komondor hempereg;
és ott a park, a régi szerelmek lábnyoma,
a csókok íze számban hol méz, hol áfonya,
s az iskolába menvén, a járda peremén,
hogy ne feleljek aznap, egy kőre léptem én,
ím itt e kő, de föntről e kő se látható,
nincs műszer, mellyel mindez jól megmutatható.
Hisz bűnösök vagyunk mi, akár a többi nép,
s tudjuk miben vétkeztünk, mikor, hol és mikép,
de élnek dolgozók itt, költők is bűntelen,
és csecsszopók, akikben megnő az értelem,
világít bennük, őrzik, sötét pincékbe bújva,
míg jelt nem ír hazánkra ujból a béke ujja,
s fojtott szavunkra majdan friss szóval ők felelnek.

Nagy szárnyadat borítsd ránk virrasztó éji felleg.

1944. januar 17

A hozzászólás:
U.V. Creative Commons License 2008-03-10 22:56:36 87
Verz.
(ne bélyegezzük meg egymást, már jeleztem hogy nem szeretnék személyeskedést.
Én csak egy hazafi vagyok, aki szeretné megtalálni a lehető legjobb megoldást a magyar és zsidó identitástudatú népesség együttélésére.
Én annak a magyar népességnek a nézeteit képviselem, amely nem érzi magát felelősnek a németek által ránk erőszakolt nyilas kormány bűntetteiért.)

Zsidóságtudat:
-----------------------------------------------
a sófár.hu (saját újságuk, amiben biztosan nem tüntetik fel magukat a valósnál kedvezőtlenebb színben)
szerint: http://64.233.183.104/search?q=cache:xXKi70ootcgJ:www.sofar.hu/node/13334+magyarorsz%C3%A1gi+zsid%C3%B3+n%C3%A9pess%C3%A9g&hl=hu&ct=clnk&cd=5&gl=hu
igen erős, 73%-uknak él rokona Izraelben,


"a megkérdezetteknek csak 46 százaléka értett egyet azzal, hogy Izrael a zsidóság igazi hazája."

"IZRAEL A ZSIDÓSÁG IGAZI HAZÁJA."
46%, számold ki. Herzl elvtársat ők akceptálják, és nem néhány ezren vannak.

tehát ők deklaráltan nem magyar identitástudatúak, hanem zsidók, és nem magyar, hanem izraeli hazafiak.
Tekinthető-e pozitívnak ez a jelenség a magyarság és Magyarország szempontjából?

kiemelem:
"A zsidó megkérdezetteknek körülbelül fele tekinti magát a szó igen tág értelmében vallásosnak"

A Talmud, de még a Tóra soraiban is jelen van a törzsi nacionalizmus igen szélsőséges formája.
(kérésre forrásból idézek).
-------------------------------------------------

Térjünk vissza az imént feltett lényegi kérdésekre, ha lehet.

És személyeskedés nélkül, ha szabad kérnem.



--------------------------------------------------
kerdojel.
2) holokauszt: 2 emléknap, országszerte alapítványok, emlékművek, milliárdos állami pénzek

Amit ne felejtsünk el a holokauszttagadás főbenjáró bűn - VAJNAI GYAKORLATILAG EZZEL EGYENÉRTÉKŰ DOLGOT KÖVETETT EL, AMIKOR A KOMMUNIZMUS ÁLDOZATAIT KÉRDŐJELEZTE MEG.
Mégis, ezen nem hördült fel senki, ennél ékesebb bizonyíték pedig nem szükséges a kettős mércére.

3) mondj egy köztudott, és deklarált összefüggést.

--------------------------------------------------

várom a további megkereséseket, és a 10-én közölt kérdésekre a válaszokat.
Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!