Keresés

Részletes keresés

fárosz Creative Commons License 2008-03-09 17:09:57 44

SzuR!

 

A 40.hsz-ban előadott méltatlankodásodra itt a valóság, aminek az a szépség -hibája, hogy visszanézhető!

Ime:

 

Kérdeztél a 2 hsz-ba 02.17-én 12:27-kor

Folytattam a topictémát a 3 hsz-ban 02.17-én 20:04-kor

Reklamáltál a   4 hsz-ban 02.17-én 20:30-kor

válaszoltam az 5. hsz-ban 02.17-én 21:00

    -"-              a 6. hsz-ban 02.17-én 21:11-kor

reklamáltál     a 7. hsz-ban 02.17-én 21:23-kor 

válaszoltam    a 8.hsz-ban  02.18-án  8:25-kor

válaszoltam    a  9.hsz-ban  02.18-án  8:37-kor

megköszönted a 10.hsz-ban 02.18-án 13 órakkor, ez valos volt? :-(((

 

Kérdezem: mi a baj a párbeszéddel????

 

Ezek közül a válaszaim közül valamelyiket úgy kezdtem, hogy "Bocs", hát ezt most visszavonom!

 

Azt hiszem én ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy jobb volt a lelkednek, hogy szapulhatsz (mindegy, hogy nincs miért) még ma is.

Felhívták a figyelmemet, hogy te mennyire jóindulatu, kedves,és  segitőkész teremtés vagy. Hát az lehet, hogy így van nekem más a benyomásom.

 

Azért azt elmondom, hogy azt is megtudtam, hogy a Csendes túlfelén élsz. Egy kedves ismerősöm szintén azon a tályon él és tölle tudom, hogy ott nemigen van pari választék.

 

És nem hiszed el, de ugyan ez az ismerősöm  ma kormányzott épp az Index egyik fórumozójához, akit bátran keressek meg rá hívatkozva, és egészen bíztos, hogy megtaláljuk a megoldást, mert ő is innen jut pari maghoz.

 

Nos ez a mult!

Amiért nem lihegek itt jópofizva és nyüzsögve, azért még kerestem a megoldásokat problémádra.

Ez is a mult! 

 

Én a magam részéről ezt a témát itt lezártam, azzal, hogy van egy magyar közmondás: "Ha hallgattál volna bölcsmarattál volna".

Én úgy érzem, hogy a kérdéseid megválaszólásához én nem vagyok elég okos, ezért kérlek, hogy a jövöben azokat tedd fel másoknak.

 

Lehet bátran bármit mondanod rám, tedd belátásod szerint, túl drága az időm, hogy ilyesmivel foglalkozzam.

 

Köszönöm

 

 

 

A hozzászólás:
ZsuR Creative Commons License 2008-03-08 01:03:10 40
Kedves farosz, nem akarok en itt szemelyeskedni, vagy vitazni.
Segitsegedet kertem, mert azt hittem, hogy kiolvastad mar a konyvet. . .vagy van mas tudas-forrasod is, amibol jotanacsot adsz.


Ami a masolasodat illeti, nekem eleg, ha beirod a forrast, majd megtalalom magamnak a konyvet - igazan nem varom toled az ilyen nagyszabas jegyzetelest - meg nem is akarok addig varni a valaszra, amig odaig ersz az olvasaban, ahol az en gondomra van a valasz. . .

Engem az bosszantott fel, ahogy elhatottal. Ime:

A 2-es hozzaszolasban kertem toled tanacsot. . .
A 4-nel eszrevettem, hogy nem vettel eszre. . .
Az 5-ben megkerdezted, mit is akarok kerdezni. . .
A 9-esben meg megmondtad, hogy az 5-ben mar valaszotal :)).
Előzmény:
fárosz Creative Commons License 2008-03-07 20:46:24 36

Mondanám, hogy a személyeskedő hozzászólásokra itt sem fogok soha reagálni.

Lehet fenni a kést, nem tud érdekelni, a tyúkpereknél sokkal drágább a talán szűkre szabott időm.

Ezzel a hozzászólásommal ezt a témát lezártam.

Beszéljünk arról, hogy kinek mi a tapasztalata, aki vegyeskulturában, akár épp ennek a könyvnek az alapján műveli kiskertjét.

 

Én hosszú-hosszú évek óta a természetre bízom kertem "gyógyitását".

Persze mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja. Ez a topik csak egy lehetőség.

 

Ha jól emlékszem itt vetődött fel, hogy meg kell venni a könyvet. Igen meg kell venni én ugyan nem tudom, hogy forgalomba van-e, de meg kell próbálni.

Ha valaki úgy dönt megveszi, akkor arra volt jó ez a topik, hogy felhívja a figyelmet ennek a könyvnek a hasznosságára.

 

Remélem, hogy minden OFF ellenére akiket érdekel ez a téma megtalálja a topicra vonatkozó hsz-kat.

 

Még egy hsz lesz és vége a könyvnek.

 

A feltett kérdésekre válaszoltam minden esetben.

Szpsz911 aki a vakonddal kapcsolatban kérdezett megelégedett a válaszommal, nem hiszem, hogy szószóló kellene neki. Ha részemről sérelem érte akkor majd elmondja, ha akarja.

 

Hogy nem akartam a vakonddal külön foglalkozni annak az az oka, hogy  a minden kertben lakó állattal kapcsolatosan egyben kapot infot.

 

A párbeszéd része az alábbi válaszom is:

 

Szia ZsuR!

 

Nem könyv másolásrólvan szó, hanem csupán csak a jegyzeteléséről.

Nem tudom megmondani az okát, de nem egy kimondottan jól felépített könyv, lehet, hogy a terjedelem betartrása miatt. Számtalan téma több helyen is tárgyalásra kerül benne.

 

A gazlapon tárgylom ezt a könyvet, többek hozzászólása mellet. Akik szintén bírtokolják ezt a kiadványt, azonos állásponton vannak velem.

 

Gondoltam, hogy itt az Index-n is sokan vannak akiknek a tavaszi kerttervezés során esetleg segitséget nyújthatok ezzel a topickal, azért hoztam ide át.

 

De azt is el kell ismernem, hogy VmAnikó véleménye is szerepet játszot ebben a döntésemben.

 

Ha valaki elörébb akar az olvasásban járni az ezen a címen megtalálhatja a www.gazlap.hu  Olvasáshoz nem kell regizni.

 

Persze mindenki úgy vélekedhet és úgy gondolkodhat ahogy jónak látja.

 

A maga idejében elsűlyed ez a topic is, bár engem titokban érdekelne, ha összel beszélgethetnénk arrol, hogy mi az ami bevált, és mi ami nem.

 

Persze, ha van valakinek tapasztlata, mert már találkozott ezzel a könyvvel, akkor kérem mondja el.

----------

Ez szintén a párbeszéd része részemről. Ami erre a válaszom után írodott arra nem szándékozom válaszólni, mert nem érdemes. Amit tudnák írni az azon túlmenően, hogy magyarázkodásnak tünne, ráadásul még a magánéletemet is érintené, amihez viszont senkinek semmi köte.

 

Tisztelt QQXX! bár az alábbi válaszomban felajánlottam, a késöbbi párbeszédet, de ezt ezennel vissza vonom. Nem kivánok a jövöben semmi féle társalgást folytatni Önnel.

 

qqxx!

Tudod félreértésben vagy én nem bióról beszélek, mégpedig azért, mert az ugymond bió termelés keretében is mindenre van egedélyezett kemikália permetezésre.

 

Itt ebben az esetben nem erről van szó. Ahogy haladunk az Öngyógyító témával, máris választ fogsz kapni a kérdésedre. De ha nem akkor térjünk vissza rá.

A gazlapon előre olvashatsz, ha gondolod.

 

Előljáróban csak annyit, hogy előnövények alkalmazása, talajtakarásos komposzt, trágyalé erjesztés a növényi részek felhasználása, a vegyeskultúrás növénytermesztés eszközei. Ezért a benzingözös növény egyikre sem alkalmas,még helyben hagyásos talajkomposzhoz sem. Nembeszélve arrol, hogy helybenhagyással egyszercsak eltünik az árok.

 

Volt pár év amikor a kukásoknak fizettem, hogy vigyék el az árokgazt. Mig végül úgy döntöttem, hogy a Medalon a megoldás, levélen keresztül (minden létező növényre ható) felszívodó, 3-4 nap mulva már a gyökerével együtt össze lehet gereblézni.

 

VmAnikó!

Bármelyik hagyma jó, v.hagyma, metélő,-vagy gazda fokhagyma, évelő snidling, dughagyma.

-----------

Ezt az alábbi írományt kifejezetten gusztustalannak tartom, tekintettel arra, hogy ez egy párbeszéd része, mely olyan fórumozóval folyt akinek szintén meg van ez a könyv és annak felépítésében azonos véleményének adott hangot, oly annyira, hogy a topikot nyomtatta Ő is.

Egy dolog mosolyra fakaszt, mégpedig az, hogy hány oldalt kell végig olvasni ahhoz, hogy ezeket a párbeszédeket bárki megtalálja. Jóóóóóóó :-)))) ez tetszik!

Mondom én, hogy jó lap a gazlap, ha érdemes onnan, még ilyen "jelentéktelen" párbeszédek részét is átmásólni.

Minden fórumon vannak olyanok akik nem tudják megérteni egy adott topic értelmét.

Mint teszem azt a gazon, egy hölgy minden alkalmat megragad arra, hogy a Bálint gazda könyvéből másoljon be az Öngyógyitó kiskert topicba.

 

qqxx

Viszont, van egy érdekesség:
"...Halkan jegyzem meg, hogy ez a könyv engem nem véletlenül idegesitett 20 éven át. Tudnilik én nem találok a felépitésében semmi logikát, túl sok ugyan azon növény/növények szorása, különböző fejezetekbe.
Továbbá sok a felesleges blabla ami aztán végkép nem tartozik sehová.
Na mindegy csak egyszer kell átrágnom magamat, és utána én is kinyomtatom, hiszen ez a topic is az enyészeté lészen. A könyvre porfogó szerepet osztok.
Szerintem a forditásból adodott ez a kesze-kuszaság.
Aztán az is lehet, hogy csak én látom így...."


Ugyen, nem kell mondanom, honnan van az idézet?


 


 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!