|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
y3k
2008-02-02 17:39:42
|
137
|
| Igazad van, kvazi raw-ot kellett volna irnom, akkor megint feltalaltam a spanyolviaszt? :) |
|
Előzmény:
 |
DIE_ROBOTER
2008-02-02 16:15:26
|
134
|
Nem fogom. :) És nem azért mert lenézem vagy mert haragszom rá, csak itt a fórumon nagyon nehéz lenne a meggyőzés. De egy jó kis beszélgetés a notebook-om előtt + egy levél Sharidon/Advil ultra mellett nagyon érdekes dolgokat tudnék mutatni.
A 6 és 12 megapixeles igényedet is megértem, csak értsétek meg, hogy ez így nem működik. Pont ezt bizonyítottuk be pár hónapja a 40D topicban, hogy az igen ötletes sRAW gyakorlatilag egy félig feldolgozott (részben demosaic) RAW. Szó nincs arról, hogy az egy olyan RAW, ami úgy viselkedik, mintha egy kisebb felbontású kamerából származna. Tudom, hogy unalmas erről beszélni, de minden a Bayer-nek köszönhető. Óriási ötlet volt, és nincs jobb a mai napig tőle. Az előnyei és a hátrányai összefüggenek.
Nem lehet geometriai feldolgozás (valamilyen demosaic vagy annak rokona) nélkül egy Bayer szenzorból kisebb felbontást kinyerni. Azért, mert egymás közé vannak ékelődve a színcsatornák. Ha kihagysz mintákat, rontod a jel/zaj viszonyt és durva Moire-t termelsz. Ha egyszerűen áltagolod a szomszédosokat, akkor szintén Moire keletkezik, romlik egyes részletek visszaadása. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|