|
|
 |
partus-pf
2008-01-21 20:21:36
|
68
|
Igen!
A "bemelegítés" és a "levezetés" Számomra, és azt hiszem az itt beszélgetők számára is természetes: Szóval Mi is így csináltuk! Az Én lovaim, reggel 6-fél 7-től, este 7-ig a karámban voltak, minden nap. Ez a lótartás alapja! aki ezt nem tudja biztosítani a lovának, ne is tartson lovat. A "félrideg" tartás nagyon tökéletes, mert itt a csikók ugy nőnek, hogy az izületek, az izomzat, a tüdő, és a teljes csikó tökéletesen tud fejlődni. Az ijen helyen nevelkedett csikótol várhat az ember "teljesítményt". |
|
A hozzászólás:
 |
Tánczos Anikó
2008-01-20 22:38:49
|
65
|
Lábápolásnál ilyen szempontból szerintem a legfontosabb:
a megfelelő és maradéktalan bemelegítés a munka fő megterhelési fázisához igazodva, valamint az ugyanilyen körültekintő lejáratás. Természetesen egy távló munkája van olyan nagy igénybevétel, hogy a locsolás is mindenképp hasznos.
De a legfontosabb a természetszerű tartásmód, hogy a paci egész nap kedvére mozoghasson és ne az állásban elgémberedett lovat terheljük le, maj a kimelegedett lovat ne oda kössük vissza!!!
Mi a lábáztatást úgy oldjuk meg, hogy az itatójuk körül mindig van pocsolya, sáros "dagonya". Mivel inni mindenképp isznak így kénytelenek belelépni. (nálunk félridegen vannak, természetesen nem az istállót úsztatjuk el:)) |
|
Előzmény:
 |
partus-pf
2008-01-20 07:49:28
|
64
|
Szia!
Örülök, hogy újra "látlak", gondoltam ,hogy a 20.-a, mint határidő szorít. Igazából nem gondoltam semmi másra, mint egyfajta megelőzésre. Leírnám mi mit szoktunk csinálni. Minden munka után, simán le szoktuk mosni a négy lábat, lábtőtöl, és csánktól lefelé, nagy hangsújjal, az elejét, mivel az a "teherhordozó" nagyobb százalékban. Ezt higeg csapi vizzel. A hideg víz segít a felmelegedett inakat, inhüvelyeket az eredeti, állapotra összehúzódni, mivel a felmelegedett szövetek kis mértékben vérbőek lesznek és megduzzadnak. Ezt a fojamatot szabad szemmel nem lehet látni, de ez igy működik. Ha ezt a 8-10 percet rászánod, biztossan sokáig marad a lovad lába "gyári" állapotban! Az izomzatot ki kell hagyni a hideg vízzel való mosásból, mert aztán jön a "lemerevedés", "izomgörcs", aztán, rossz esetben jöhet az Anikó férje!!! Ezenkívül minden héten, - álltalában a pihenő napon - egyszer a lovat lábtőig vízben állítotuk, legalább 15-30 percig. Ez megelőzési szángékkal! Mi mivel nem volt kibetonozott "lábáztatónk" a közeli tóban szoktuk csinállni. Ez még a patáknak is hasznára van, mert nem száradnak ki a nyári hőségben. Mivel azonban minden héten meg kell tenni a "versenytávot" egy alkalommal, - mikor mire készülünk - ez komoly terhelés, és ezután mindig bekenjük mind a négy lábat, szintén csödtől-lábtőtől lefelé, egy a "humán" gyógyszertárba kapható krémmel. Ez a krém csodákra képes a lábakon! Verseny után is mindig ezt használltuk! A kém neve, "ANTIFUGISZTIKUS" kenőcs! Szürke színű, és nagyon kellemes kámforos illata van. Én szerettem, nem mindenki bírja. Röviden ennyi! Lehet hogy vannak ellentmondások, de mindennek megvan a maga magyarázata. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|