|
|
|
|
 |
comad
2008-01-20 08:35:58
|
590
|
| Köszi! Lehet, hogy először fúratunk egyet, azután ha nem elég, még mindig lehet ásatni. Állítólag szerencsés a hely, mert dombvidéken van, és az egyik domb tövében lenne a kút. |
|
A hozzászólás:
 |
som57
2008-01-19 21:03:00
|
589
|
A talajvízszint éves viszonylatban sokat tud változni és ez az ásottkút
ellensége. A szakszerűen kiképzett fúrottkútnak viszont állandó
a vízhozama és a nyugalmiszintje amely rézegvízből táplálkozik,
nem talajvízből.
som57 |
|
Előzmény:
 |
comad
2008-01-19 08:22:33
|
584
|
| Sziasztok! Elnézést, ha már volt, de lenne egy kérdésem. Hogy van ez a dolog a talajvízszinttel? Én úgy okoskodom, hogy pl. most, amikor olvad össze-vissza, vagy tavaszi-őszi esőzésekkor magasabb, mint nyáron. Tehát: ha fúratok/ásatok egy kutat mondjuk most a talajvízszintig, akkor nem biztos, hogy nyáron is lesz benne. Vagyis nyáron kellene fúratni/ásatni, mert akkor biztos, hogy minden évszakban jó lesz a mélység. Jól gondolom, vagy van benne valami bukfenc? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|