|
|
|
|
 |
comad
2008-01-19 18:53:29
|
588
|
| És ásásnál igaz? A helyzet az, hogy még nincs eldöntve, hogy fúrt vagy ásott. Egy épülő kis pálinkafőzde vízellátását kellene biztosítani, nem vagyunk benne biztosak, hogy a fúrt kútnak elegendő lenne vízhozama. |
|
A hozzászólás:
 |
fúrós
2008-01-19 10:18:51
|
585
|
Helló Comad!
Ott a bukfenc a dologban,hogy fúrni nem a nyugalmi talajvízszinig kell, hanem a vízadó régig. Nem 6-8 m-es kutakat szoktak, hanem 20-30 m-eseket. |
|
Előzmény:
 |
comad
2008-01-19 08:22:33
|
584
|
| Sziasztok! Elnézést, ha már volt, de lenne egy kérdésem. Hogy van ez a dolog a talajvízszinttel? Én úgy okoskodom, hogy pl. most, amikor olvad össze-vissza, vagy tavaszi-őszi esőzésekkor magasabb, mint nyáron. Tehát: ha fúratok/ásatok egy kutat mondjuk most a talajvízszintig, akkor nem biztos, hogy nyáron is lesz benne. Vagyis nyáron kellene fúratni/ásatni, mert akkor biztos, hogy minden évszakban jó lesz a mélység. Jól gondolom, vagy van benne valami bukfenc? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|