Keresés

Részletes keresés

som57 Creative Commons License 2008-01-19 21:03:00 589
A talajvízszint éves viszonylatban sokat tud változni és ez az ásottkút

ellensége. A szakszerűen kiképzett fúrottkútnak viszont állandó

a vízhozama és a nyugalmiszintje amely rézegvízből táplálkozik,

nem talajvízből.

som57
fúrós Creative Commons License 2008-01-19 10:18:51 585

Helló Comad!

 

Ott a bukfenc a dologban,hogy fúrni nem a nyugalmi talajvízszinig kell, hanem a vízadó régig. Nem 6-8 m-es kutakat szoktak, hanem 20-30 m-eseket. 

A hozzászólás:
comad Creative Commons License 2008-01-19 08:22:33 584
Sziasztok! Elnézést, ha már volt, de lenne egy kérdésem. Hogy van ez a dolog a talajvízszinttel? Én úgy okoskodom, hogy pl. most, amikor olvad össze-vissza, vagy tavaszi-őszi esőzésekkor magasabb, mint nyáron. Tehát: ha fúratok/ásatok egy kutat mondjuk most a talajvízszintig, akkor nem biztos, hogy nyáron is lesz benne. Vagyis nyáron kellene fúratni/ásatni, mert akkor biztos, hogy minden évszakban jó lesz a mélység. Jól gondolom, vagy van benne valami bukfenc?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!