Keresés

Részletes keresés

partus-pf Creative Commons License 2008-01-17 18:20:46 47
Szia!

Van egy nagyon jó mondás, nem tudom ismered -e?
"bizonyos eggyütt töltött idő után az állatban jobban meg lehet bízni, mint sok emberben!" Én ezt úgy értelmezem, hogy az állat mindig , minden helyzetben azonos módon viselkedik, de az ember sajnos a helyzettől teszi függővé a tetteit.
Ezt most azért írtam le, mivel nem tudom elképzelni, hogy egy ember miért nem érti meg amit egy másik magyarul, - szerintem, egyértelmüen, nem szótöredékekkel - leír. talán hasznot lát benne? Mi a szándéka a hozzászólásaival? Szakmailag nem akar, és nem is tud cáfolni! Vagy csak simán rosszindulat az egész? elképzelhető, hogy nem ért magyarul?
Kiváncsi lennék rá, más topikokon, milyen írásai lehetnek. Igaz Én még nem "találkoztam" vele máshol.


Ui.: A szakmai kritikát bárkitől elviselem, - Ha tudok vitatkozom rajta, de az érveket elfogadom! - de az értelmetlen "sárdobálást", amit "Sissssy" csinál, ezt nem értem.
A hozzászólás:
Tánczos Anikó Creative Commons License 2008-01-17 09:52:31 45

Sissy!

Te hol olvastál arról, hogy bárki is kidobná a lovát, vagy kidobta volna????

 

Mert én itt senkitől!!!!

 

Mivel a soraidból kitűnik abszolút tudatlan vagy lótémában, ezért arra kérlek ne formálj ilyen sarkalatos véleményt senkiről egy lovas fórumon sem!

 

Természetesen a ló számunkra is családtag, és a kutya is....

Többet vagyok lovak között, mint emberek közt.

 

A lótartás és a kutyatartás sok szempontból nem ugyanolyan. A ló másfajta törődést igényel, másrészt a lovat méreteinél fogva nem cipelheted mindenhova pl. lakásba...magaddal így időben is többet igényel a vele való lelkiismeretes foglalkozás.

Bizony vannak olyan élethelyzetek mikor az ember élete úgy alakul, hogy el kell adnia legjobb barátját, azért, hogy magának a lónak jobb legyen!!!!!

 

Amikor én diplomamunkáimat írtam lótenyésztésből, lótartástechnológiából, államvizsgázni készültem állattenyésztésből...nekem is meg kellett vállnom, akkor még bértartásban lévő első lovamtól. A tanulás miatt nem tudtam volna hozzá kijárni naponta, csak két-három hetente, ami egy lónak szenvedés lett volna.

Mendezt a nehéz döntést meg kellett akkor annak érdekében hoznom, hogy később nagyobb szakmai tudással, hozzáértéssel, elhivatottsággal...tudjak állatokkal, elsősorban lovakkal foglalkozni.

 

A ló sorsát nyomonkövettem, később többszőr meg is látogattam, jó helyen van:)

 

Jelenleg is folyamatosan adunk el lovakat; mivel tenyésztők vagyunk, és a tenyésztés célja nem az értelmetlen lószaporítás, míg végül felhalmozzuk azt a lólétszámot amit már sem etetni nem tudunk, sem fogalkozni velük, hanem olyan pacik tenyésztése és minden igényt kielégítő felnevelése, amelyekkel a leendő gazdiknak örömet okozunk. Hogy egy szlogent írjak: "célunk olyan leendő lógazdikat találni, akik megbízható helyről szeretnének, korrekt áron, jól használható pacikat vásárolni!":)

 

Ahhoz, hogy az ember a lóról mgfelelő információt kaphasson a használhatóságát illetően, a lovakat, tenyészállatokat ki kell probálni, ennek egyetlen objektív lehetősége a versenykipróbálás.

pl. Egy jó távló utódai biztosan jó hobbi-túralovak is.

A szelekciónak a lótenyésztésben sokkal nagyobb szerepe van, mint a kutyatenyésztésben. De ez már egy új topik témája lenne, ha érdekel majd írok róla...

Előzmény:
Sisssssssy Creative Commons License 2008-01-17 00:47:35 44

Szió, 

s mindenkt tisztelet illet azért, hogy lovat tart....

nekem nincs lovam, bérlovaglásosan sem- de nem tartanám őket úgy, hogy... xév, utána uttu

...nálunk családtag a 4lábú, ha kidobod, nem is vagy gazdi, csupán átmeneti ... v. tán kényszerűségből   vállaltad... már nem kell, száradt karácsonyfa, kidobás....? írod, elhelyezted őket, biztosan így van rendjén...

 

       nos, kishercegesen": Te 1X s mindenkorra felelőssé váltál azért(a lóért), Akit +szerettél-mondaná 1 kiskorú

 

v. csak ideiglenesen szeretted őket? -mondanám s dög módon el is mondom, ha  esetleg szó kerül ilyesmiről a Kiskorúaknak, 

 

az ő dolguk-mondja Férjem...

 

....bocsi,

Sissy

 

ideiglenes tisztelet-ah so!

 

"minden a lovak körül forgott"- míg versenyeztek, v. el nem adtátok. Őket...

 

Ilyenek vagyunk

te kidobod-én meg nem felhőzöm el.

Bár én nem adnám el.

 

Neked Musz? Ha szereted a lovakat

 

1 szó , mint 100 az egészet azért , mert féltem a kidobott lovakat.

Én soha sem dobnám ki

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!