|
|
 |
partus-pf
2008-01-16 14:59:44
|
41
|
Nagyon sajnálom, hogy nem jön össze a "lovazásod", de azért drukkolok Neked!
A "csikó" mindenképpen jobb választás, mivel azt magadnak lovagolod be, és ha minden stimmel, akkor kb. fél-egy év mulva "patent" lovad lesz, amibe mag lehet bízni. Ez pedig nagyon fontos, mert ha terepen "harcolni" kell vele, az senkinek sem jó!
A "kevert" stílus abból tevődik össze, hogy "ausztrál füles" túra, vagy "western" nyereg, első kápa nélkül. Mi az "ausztrált" használtuk, mert az biztonságosabb, és kényelmessebb, mivel annál ügetésben, és vágtában bele tudsz támaszkodni, és stabilabb lesz a tartásod. Igen!jól láttad, ügetésben is, mert ha állva ügetsz, sokkal simábban megy a ló alattad, és energiát spórolsz. Meg véletlenül sem "ütöd" meg a hátát, ami hosszú időn át előfordulhat. A ló így min. 25% energiát spórol, de a lovasnak 50-60%-kal többre van szüksége. Próbáld meg a szobában, mint a síelő, "tojás" ülésben, le-fel rigatózni, csak egy két percig. Ez most biztosan nagyon nehéz lesz, de hamar hozzá lehet erősödni. A fent említett nyergeknél a kengyelsszijjak hátrébb vannak, mint az "angolnál", ezért könnyebb benne állni, mert a sújpont alatt van az alátámasztás. A kengyelhosszt úgy állítjuk, hogy ha felállunk, a fenekünk kb. 3-5cm-re legyen az ülőfelülettől. Szoríttani szinte csak annyit kell, hogy az eggyensúlyod megmaradjon. Az ütemfokozásokat hanggal és csizmával adjuk, de inkább csak hanggal.Megállításnál természetesen leülünk, és sújpont hátra. A fordulatoknál, a csizmák ugyanúgy működnek mint az "angolba". És a sújpont is.
A szárkezelés úgyanúgy, mint a "western", eggykezes, és szinte mindig laza, lóggó! csak a megállításnál van kitartás, a leülés pillanatában,a sujpont hátra hejezésével eggyidőben. A fordulatokat mindig "száráttolással" hajtjuk végre! Szóval nagyjából ennyi! Ha valami nem tiszta kérdezz! Ehhez viszont a párosnak kb. 5-6 hónapra van szüksége, hogy működjön simán. Ennyi idő meg simán elég a rővid távra való felkészülésre. Tehát, 5 éves csikó, fél év, raltengedélyvizsga, és jöhet az első verseny! |
|
A hozzászólás:
 |
wheat
2008-01-15 22:22:02
|
40
|
Remélem is, hogy megoldódnak. De sajnos nem úgy tűnik. Mikor most este visszajöttem, hogy folytassam a telepítést kiderült, hogy a gépem nem látja a hálózatot, ami azt jelenti, hogy mivel az lenne a szerver nagy gubanc van. Szóltam öcsikémnek (aki a rendszergazda funkciót betölti), hogy nézze meg, mert én már mindent megpróbáltam, de nem megy. Hát neki sem ment. Most ott tartok, hogy az egész délutáni munkám kárba veszett, mert most ki kellett jelölnöm egy másik gépet szervernek. Szóval, most kezdtem elölről. Már a hétvégém is "grízesnek" néz ki, mivel már most tudjuk, hogyha kész szeretnénk lenni 20-ra (áfa határidő), akkor túlóráznunk kell. Úgyhogy a feltöltődés jövő hétre marad (mármint az enyém). Nem vagyok programozó, de nem ijedek meg egy programtelepítéstől, bár nem mindig úgy sül el, ahogy szeretném. Én sem gondoltam "kész" lóra. Azok a pacik általában drágábbak is. Én sem leszek eleresztve anyagilag, hogy extra lovat vegyek. Majd meglátom, még először a pénznek kell meglennie. Leírhatnád, hogy mire gondolsz az angol és western stílus keveredésénél, mert igazán nem tudom, miben merül ez ki. Valami hasonlót én Parelli feleségénél láttam, de nem tudom, hogy ez mennyiben hasonlít arra, ahogy ti lovagoltok. Két hete is egy olyan osztályban lovagoltam a fedelesben, hogy kb. 10 ló volt még bent rajtunk kívül, tehát ha túl gyorsan ment a "kígyó", akkor a "feje beleharaphatott a farkába". Úgyhoz az egy kicsit lassú osztály volt, tele kezdővel. Jobban szeretem, ha csak egyedül vagyok a pályán, akkor nem kell senkihez alkalmazkodnom, bár az alkalmazkodás is fontos. De mennyivel jobb, ha az oktató csak velem foglalkozik. Meg persze fejlődni is könnyebb, mert a saját szintemnek megfelelő feladatokat oldhatok meg. |
|
Előzmény:
 |
partus-pf
2008-01-15 19:42:01
|
39
|
Nagyon sajnálom, hogy még mindig a problémák töltik ki a nappalod, sőt még az éjszakádat is! Biztos vagyok benne hamarossan megoldódnak a bajok, és végre kijutsz Te is a lovardába, miután mindent szépnek látsz majd. Amúgy programozó vagy? Hát a fedeles tényleg kincset ér, nem vagy "időjárásfüggő", és megtanulják a használói, hogyan kell közlekedni, ha több lovas van egy viszonylag kis helyen. Ide vonatkozik a verseny előtti melegítőpája is. Én a lovaimat szinte mindig csikóként vettem,4-5 évesen, és max. alapszinten belovagolva. De jobban szerettem, ha csak éppen nyergelve volt még, mert mi egy mondhatnám "vegyes stílust" alkalmaztunk, ami az angol és a western közti átmenet. Ha érdekel majd leírom alkalmadtán. Természetesen ez a ló munkáját könnyíti, a lovasét viszont nehezíti. De tudod az eredmény érdekében az ember mindent megtesz. Aztán meg nem mindeggy milyen lóval kezdessz "távlovas" munkát, mármint alkatilag. Ezenkívül "kész lovat", csak kettőt vettünk, az elsőt még az "ugróra", meg a "zamárdit",- amiről küdtem a képeket - de a többi mindig fiatal volt. Meg hát mint írtam volt, nem is volt "nagy" pénzem lóra. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|