|
|
|
|
 |
bohrer
2008-01-15 22:13:29
|
568
|
Bocsi.
Nem tudtam hogy halastavad is van, elmegyek segíteni fúrni, utána ottmaradok horgászni, itt már biztosan sikerülne halat fogni. |
|
 |
somakris
2008-01-15 20:58:13
|
567
|
üdv:mi is fúrós kis csapat vagyunk és érdeklődnék hol lenne ez a halastavi fúrás? mi 170 es furatot készitünk és abba megy 125ös béléscső |
|
A hozzászólás:
 |
ezlettanevem
2008-01-15 17:40:52
|
565
|
| üdv furós! Ez a 50 es kut már meg van vagy hat éve és rengeteg vizet kiszettünk már belöle mivel egy 0.5 hektáros halastavat táplálunk vele. Volt ugy hogy 3 hétig 24órában ment aszivattyu. A kutat( hivatalos) kutfuró furta anno 1600/m áron hidroszeres módszerrel.Ha jó emlékszek szürönek szunyoghálót használt 3m ig beszürözve.A kut 32m mély a felszintöl 40 cmre van egy visszacsapó szelep amit már kellet cserélni 1x.A havernak van egy 63 as kutja szintén 32m mély ö 3colos hondával sziv telibe neki 250litert tud a kutja.Sajnos ez a viz mennyiség is kevés nekünk.Ezért akarunk csinálni nagyobbat 110 est.Rengeteg (furóst) kérdeztünk már ez ügyben de csak altattnak minket.Szerintem azok még nem furtak 63as tól nagyobbat vagy félnek a kihivástólDDD..Vagy ahogy a költö mondaná E csatában csak a furószáraidat vesztheted el.A 110 est ha sikerül megfurni akkor meg fogjuk próbálni telibe szivni 3 colos hondával.(hátha)Egyébként nem messze tölünk van egy faszi akinek 250 es kutja van és 3colos hondával szivja igaz nem telibe,de a 3 colos tüzoltó tömlöt kikeményiti vele .Ö 10 hektár gyümölcsöst locsol. A 110 es kutszüröt nem tudom,hogy melyikmódszer lenne jó.Azt tudom hogy 25m töl 32 m ig 1-3 mm es finom sóder van.Anyugalmi szint 7m.Te mit ajánlanál? Mi is kaptunk árajánlatot hivatalos kutfurótól,neki egy böhöm nagy orosz technikája van és furt vele 500m es kutat is.Nos ö 470 ezer+kiszállás furná meg .Szerintem ez egy kicsit drágás. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|