|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
Abrash
2008-01-13 13:24:53
|
8
|
jól látszik, hogy
- miért nem sRGBben kéne fotózni, igy milyen sok a szinveszteség - létezik olyan monitorszín, ami NEM printelhető - létezik olyan kameraszín, ami nem fér bele csak Profoto RGBbe ÉS printelhető is! Monitorról lelóg...
|
|
Előzmény:
 |
Abrash
2008-01-13 13:20:18
|
4
|
namármost...
szürke = samsung 931cw (wide gamut"), mérve, 6500K (olcsóféle)
piros= samsung xl20, elvileg teljes adobeRGB - netről szedett (tuti nem mért!) profilvil.
vil.lila Dell dell 2407wfp-hc
napsárga = Eizo s2231w
fehér: aRGB kontra Canon 12színű nyomat 300g (mért, de csak refi, nem 1000%..) kontra sRGB (kicsi a s, nagy az A, köztes krumpli a nyomat) kontra canon 20d (nagyon cafrangos, nem tudom honnan a profil)
L értékek szignifikáns pontokon
--------- L=90

---------
L=70

----------
L=40

----------
L=25

---------
L= 10

Egyértelmű, az XL20 nem lehetilyen vacak, elvileg 100% adobe kéne legyen. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|