|
|
|
|
 |
Chip-TFF
2008-01-11 23:23:30
|
276
|
Na, vatera helyett nezd meg a Canon EOS adok-veszek topicot: http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9116329&la=75066064 Nem okvetlen kell 40D-t venni, a 30D is megteszi - szerintem -. Szij jar a vazhoz es markolatot sem szukseges venni. En nagyon jol elvagyok markolat nelkul is. Ha lehet kit-ben nem vennem meg a 17-85-ost. Az is kb 85ezer ft plusz. 60 korul vehetsz Sigma 18-125-ot is pl. amiben igaz nincs kepstabi, de nagyobb az atfogasa es olcsobb moka tanulasra. Polar szuro jo 5let, uv szuro szerintem nem kell. 70-200-asbol melyiket nezted? Az f2.8, az f4 -est? IS-el vagy anelkul? ( Az IS - azaz kepstabilizator - 100ezret dob az aron)
Canon-ra canon bajonettes objektiveket tehetsz. Ilyeneket csinal a Canon (termeszetSN), a Sigma, a Tokina meg a Tamron. Persze lehet adapterezni, de az mar nagyon megszallottaknak. ;)
|
|
 |
V-Man
2008-01-11 23:17:41
|
275
|
| a 17-85-tel "hangyákat" fogsz látni 40 méterről :) |
|
 |
zsuzsa
2008-01-11 23:05:29
|
274
|
| még egy pontositás : tehát csak Canon bajonettes objketiveket lehet canon 40D-hez csatlakoztatni? |
|
A hozzászólás:
 |
zsuzsa
2008-01-11 23:03:22
|
273
|
Na ezt elég hülyén fogalmaztam meg...
Szóval ha vennék egy Canon EOS-40D + 17-85mm EF-S IS USM objektívot, akkor ahhoz kéne még markolat meg szij, memóriakb 1 vagy 2 GB meg a viz miatt polár szürö ( az biztos kell, a napszemüvegek is polarizáltak, mert baromira csillog a viz ) esetleg UV szürö is. meg táska ( abból elég valami kevésbé flancos is, csek védje az ütéstől.
Jól számolom ?
Aztán ehhez kéne 70-200-asobjektiv, de az ugysincs kitben, tehát azt meg tudnám venni valamivel késöbb is.
Ez igy szerintetek jó ötlet ? |
|
Előzmény:
 |
zsuzsa
2008-01-11 22:57:49
|
272
|
Ja igen, azt én is láttam ( 6,5 per másodperc ) Ez azt jelenti, hogy másodpercenként maximum ennyit tud jó minőségben?
Canon vázzal csak canon objektiv kompatibilis vagy más márkájú objektiveket is nézegethetek ? Ha mondjuk elsőre kisebbel, akkor azzal is tudok jó minőségü képeket csinálni nyár közepéig, ugye ? Mármint sokkal jobbakat, mint a régi kis automatával. Aztán a fontosabb versenyek julius közepén kezdődnek és arra esetleg összejönne 70-200L objektiv.
Franc tudja.. néztem a vaterán, a 40D-nek meg 70-200L objektivnek használtan is magas az ára és alig van belőle. Ki ad el egy ilyen marha jó gépet? Nyilván kevesen...
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|