|
|
|
|
 |
323d
2008-01-11 20:47:29
|
264
|
A két kép szépen mutaja a zársebbeségek képre gyakorolt hatását.

 Azért ezeket a képeket linkeltem, mert ezek baromira nagy ködben készültek. Könyvekre meg ne költs, azt biztosan tud neked valaki küldeni pdf be. |
|
 |
Chip-TFF
2008-01-11 20:35:11
|
262
|
1/400-adtol tutira meg lehet ilyeneket fogni. 400D -vel 3 fotot tudsz csinalni masodpercenkent ami szerintem ehhez karcsu. Ezert javasoljuk a 20D/30D valamelyiket mert azok 5-ot megcsinalnak 1 sec alatt.
Konyv: National Geograpic, Fotoiskola Tippek es Trukkok Alapmu. kb 5000 forint. |
|
 |
PWhite2003
2008-01-11 20:30:28
|
258
|
| ezt azert nem lesz olyan konnyu leutanozni... A 30d tudja az 5kep/sec-et, es ugy emlekszem, a 40d a 6,5 kep/sec-et. A kisebbek nem. |
|
A hozzászólás:
 |
zsuzsa
2008-01-11 20:25:53
|
255
|
Kérdésem : milyne zársebességgel csinálják azokat a felvételeket, amin ennyire élesen látszik a baromi gyorsan mozgó versenyző és a freccsenő vizcseppek ilyen érdekesen látszanak ? 4 év alatt egyszer se tudtam elkapni beborulást, de vizbe ugráló gyerekeken gyakoroltam , azt is nehéz fényképezni. Az kéne, hogy iszonyatos gyorsasággal csináljon sorozatfelvételeket... Pl az a Canon EOS 400 D ezt tudni fogja ?

Bocs a hülye kérdésekért, müveltségem a "Hogyan fényképezzünk a Praktikával" c.könyvön alapul... Tudtok esetleg ajánlani egy olyan könyvet, amiből felkészülhetnék, vagy elég okosságot tudok összeolvasni a neten magyarul/angolul és a gép használati utasitásából ?
|
|
Előzmény:
 |
Chip-TFF
2008-01-11 18:31:17
|
246
|
Gatolni nem fogja a kezremegest, de probal segiteni a dolgon. Igazan akkor hasznos ha kezbol fotozol es a reciprokszabaly altal ajanlott zarsebessegnel lassabbat akarsz hasznalni. De mivel sportot fotozol ezert ott ugyis rovid zarsebessegre kell majd hajtanod, ergo 200-as telet is meg kell tudnod fogni napfenyes idoben. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|