|
|
|
|
 |
61antana
2008-01-11 17:12:56
|
239
|
| Melyik 70-200-asod van? |
|
 |
Chip-TFF
2008-01-11 16:31:12
|
236
|
Abban igazad van, hogy a telehez igenis kell az IS, viszont szerintem a kollega lefelejtette a mondandojabol, hogy sportfotozasrol van szo ahol viszont akkora zarsebesseggel kell dolgozni, hogy inkabb hatraltat mint segit.
|
|
 |
seeman
2008-01-11 16:19:19
|
235
|
A teleobjektívek stabilizátorát a sportfotózásnál lehet kevésbé kihasználni. Vannak kivételek is! (gyors, de viszonylag egyenletes mozgások - motor, autó, repülő stb)
Az gyakran feledésbe merül, hogy a stabilizátor kikapcsolható és hagyományos módon használható az objektív.
A 70-200 f/4L IS például kikapcsolt stabilizátorral gyönyörűen dolgozik (stabival is szuper), nagyon feljavították a képminőségét, pedig az elődjéé is jó. |
|
 |
V-Man
2008-01-11 14:46:34
|
234
|
| alapvetően igen, de itt sportfotózásról van most szó és a képstabi előnyeit gyorsan mozgó témáknál nem nagyon lehet kihasználni. míg a 18-55-tel díjátadásokat fotózna pl. |
|
A hozzászólás:
 |
PWhite2003
2008-01-11 14:29:16
|
233
|
Elnezest, hogy beledumalok, de ...
>A nagyobb gyújtótávnál nincs jelentősége az IS-nek és egy 100-asod ráámegy.
miert is nincs jelentosege? Inkabb ott van, nem? a 18-55-ot inkabb megfogod kezbol, mint a hosszabbat, nem?
(Ezzel nem azt mondtam, hogy IS - nelkul nem jo a 70-200, nekem is az van, szuper). |
|
Előzmény:
 |
323d
2008-01-11 12:53:06
|
231
|
| Nos mivel ezt a fórumot azért csinálták mert én kérdeztem, hogy van-é ilyen, így azt hiszem illő nekem is hozzászólni. Jók a nikon gépek, de én csak "nagyot" vennék belőle. Volt D50-em abba kb. 16000 expót tettem bele, utána vettem egy D80-at abba csak vagy 5000. Volt nikon 70-300-am volt 80-200-am igaz az egy olcsó műanyag, bár azt nagyon szerettem, és a végén vettem egy 70-200 2,8-as sigmát. Egybe eladtam mindet és vettem egy 20D-t. Sztem ha jó szándékkal ajánl vki gépet akkor minimum ezt, vagy inkább egy 30D-t tudnék ajánlani. Most van markolatom és nagyon szeretem, de anélkül is jól használható, sajnos a canon kisebb vázai anélkül kiesnek az ember kezéből, azokhoz célszerű veni markolatot. Mivel én elég sokat vagyok a pálya szélén a magyar ralle versenyeken elmondhatom, hogy 80%-a legalább a fotósoknak canont használ. Nagyon szerettem a nikonomat, de sajnos ebben a kategóriában nem ellenfele a canonnnak. Egy 70-200/4 -es obit újonnan vehetsz 130-ért, sztem ahol Te fotózni fogsz bőven elég lesz ennyi fény, a 2,8-as már egy 100-assal drábább és képminőségben nem jellemzően jobb. A 18-55-ből én az új IS-es verziót venném, sztem jól fogod majd tudni használni olyan helyeken mint díjátadó belső helyeken. A nagyobb gyújtótávnál nincs jelentősége az IS-nek és egy 100-asod ráámegy. Vakuba nagyon jó az 580 EX nekem is az van meg vagyok vele elégedve. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|