Keresés

Részletes keresés

PWhite2003 Creative Commons License 2008-01-11 14:29:16 233
Elnezest, hogy beledumalok, de ...

>A nagyobb gyújtótávnál nincs jelentősége az IS-nek és egy 100-asod ráámegy.

miert is nincs jelentosege? Inkabb ott van, nem? a 18-55-ot inkabb megfogod kezbol, mint a hosszabbat, nem?

(Ezzel nem azt mondtam, hogy IS - nelkul nem jo a 70-200, nekem is az van, szuper).
Chip-TFF Creative Commons License 2008-01-11 13:02:54 232
20D-t azert nem mertem ajanlani mert azokba ma mar eleg sok expo lehet. Ha talal keves exposat akkor 120 korul meguszhatja a vazat. 40-45e a 18-55 IS valtozata es 220e a 70-200 2.8L, de ha sporolni akar egy szazast akkor megfelelo lehet a 70-200 4L is 120-ert.

Amugy a focipalyak szelen a Canon - Nikon arany 90-10 % a tapasztalataim szerint.
A hozzászólás:
323d Creative Commons License 2008-01-11 12:53:06 231
Nos mivel ezt a fórumot azért csinálták mert én kérdeztem, hogy van-é ilyen, így azt hiszem illő nekem is hozzászólni. Jók a nikon gépek, de én csak "nagyot" vennék belőle. Volt D50-em abba kb. 16000 expót tettem bele, utána vettem egy D80-at abba csak vagy 5000. Volt nikon 70-300-am volt 80-200-am igaz az egy olcsó műanyag, bár azt nagyon szerettem, és a végén vettem egy 70-200 2,8-as sigmát. Egybe eladtam mindet és vettem egy 20D-t. Sztem ha jó szándékkal ajánl vki gépet akkor minimum ezt, vagy inkább egy 30D-t tudnék ajánlani. Most van markolatom és nagyon szeretem, de anélkül is jól használható, sajnos a canon kisebb vázai anélkül kiesnek az ember kezéből, azokhoz célszerű veni markolatot. Mivel én elég sokat vagyok a pálya szélén a magyar ralle versenyeken elmondhatom, hogy 80%-a legalább a fotósoknak canont használ. Nagyon szerettem a nikonomat, de sajnos ebben a kategóriában nem ellenfele a canonnnak. Egy 70-200/4 -es obit újonnan vehetsz 130-ért, sztem ahol Te fotózni fogsz bőven elég lesz ennyi fény, a 2,8-as már egy 100-assal drábább és képminőségben nem jellemzően jobb. A 18-55-ből én az új IS-es verziót venném, sztem jól fogod majd tudni használni olyan helyeken mint díjátadó belső helyeken. A nagyobb gyújtótávnál nincs jelentősége az IS-nek és egy 100-asod ráámegy. Vakuba nagyon jó az 580 EX nekem is az van meg vagyok vele elégedve.
Előzmény:
zsuzsa Creative Commons License 2008-01-11 09:20:07 230

Engem egyáltalán nem érdekel a márkanév. Sőt, azt kell mondjam a családi eseményeken ( Karácsony stb ) tökéletesen boldog vagyok az automata géppel.

Én azt sem tudom, a konyhai robotgépemnek mi a márkája.

 

Az bosszant, hogy egy napot tökölök a Duna parton vagy Szolnokon vagy a velencei tavi evezőspályán és a végeredmény sz.....  Idén Szegeden lesz Vilagkupa meg korosztályos EB, Olimpiai reménységek versenye ( ebben a két utóbbiban valószinüleg indulnak a gyerekeim ) és jó képeket akarok csinálni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!