|
|
|
|
 |
323d
2008-01-11 12:53:06
|
231
|
| Nos mivel ezt a fórumot azért csinálták mert én kérdeztem, hogy van-é ilyen, így azt hiszem illő nekem is hozzászólni. Jók a nikon gépek, de én csak "nagyot" vennék belőle. Volt D50-em abba kb. 16000 expót tettem bele, utána vettem egy D80-at abba csak vagy 5000. Volt nikon 70-300-am volt 80-200-am igaz az egy olcsó műanyag, bár azt nagyon szerettem, és a végén vettem egy 70-200 2,8-as sigmát. Egybe eladtam mindet és vettem egy 20D-t. Sztem ha jó szándékkal ajánl vki gépet akkor minimum ezt, vagy inkább egy 30D-t tudnék ajánlani. Most van markolatom és nagyon szeretem, de anélkül is jól használható, sajnos a canon kisebb vázai anélkül kiesnek az ember kezéből, azokhoz célszerű veni markolatot. Mivel én elég sokat vagyok a pálya szélén a magyar ralle versenyeken elmondhatom, hogy 80%-a legalább a fotósoknak canont használ. Nagyon szerettem a nikonomat, de sajnos ebben a kategóriában nem ellenfele a canonnnak. Egy 70-200/4 -es obit újonnan vehetsz 130-ért, sztem ahol Te fotózni fogsz bőven elég lesz ennyi fény, a 2,8-as már egy 100-assal drábább és képminőségben nem jellemzően jobb. A 18-55-ből én az új IS-es verziót venném, sztem jól fogod majd tudni használni olyan helyeken mint díjátadó belső helyeken. A nagyobb gyújtótávnál nincs jelentősége az IS-nek és egy 100-asod ráámegy. Vakuba nagyon jó az 580 EX nekem is az van meg vagyok vele elégedve. |
|
A hozzászólás:
 |
zsuzsa
2008-01-11 09:20:07
|
230
|
Engem egyáltalán nem érdekel a márkanév. Sőt, azt kell mondjam a családi eseményeken ( Karácsony stb ) tökéletesen boldog vagyok az automata géppel.
Én azt sem tudom, a konyhai robotgépemnek mi a márkája.
Az bosszant, hogy egy napot tökölök a Duna parton vagy Szolnokon vagy a velencei tavi evezőspályán és a végeredmény sz..... Idén Szegeden lesz Vilagkupa meg korosztályos EB, Olimpiai reménységek versenye ( ebben a két utóbbiban valószinüleg indulnak a gyerekeim ) és jó képeket akarok csinálni. |
|
Előzmény:
 |
seeman
2008-01-11 08:42:29
|
229
|
| Belőlem hiányzik a márkafanatizmus! :) Egy 30D/40D Canont 4/70-200L obival én is jobbnak találnék, de ha neki ez tetszik? :)) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|