Nekem Canon 400d-m van, használtan vettem szinte minden cuccomat itt az indexről és semmivel sem volt gondom, pedig 15000 expónál tartok vele.
A 380eft nem kevés pénz, szerintem nézelődj még egy darabig, kérdezz meg többeket melyik gép milyen! Vagy próbálj meg kölcsönkérni, vagy elhivni egy eseményre valakit (akinek van tükrös gépe és némi rutinja már) és közösen kipróbálni, hogyan melózik egy ilyen gép élesben, hogyan tudnál vele fotózni.
Én se vagyok kisit sem gazdag ezért majd egy évig vaciláltam gépvásárlás előtt, és utána hónapokig még az objektiveken...
Sajna még használtban se állt meg olcsón a cuccom, de én nagyon szeretem.
A használt árak az én felszerelésemnél kb a viszonyitás kedvéért:
400d váz: kb110-120e (az még nagyon kevés expós kell hogy legyen!)
24-105/4L IS USM : 180-190e(én 180-ért vettem, nagyon "fájt" az ára, (az asszony nem is tudja mibe került...) de mióta megvan szinte le se vettem, nekem mindenre elég, "imádom", gyors, pontos, éles, nincs szint elrontott kép vele)
70-200/4L USM :120 körül
580EX vaku :70
markolat:20
Kitobi (18-55) :10e
Van még pár apróság, de gyakorlatilag ezeket használom.
Canonnak van most az új 55-250/4-5,6 IS (USM?) , jókat mondanak róla és 85e körül van(újonnan). Ezzel, meg egy 400d-vel és egy régi (mert most jött ki az új stabilizátoros, de az 45e) kitobival kijössz 200eft-ból és akkor új a tele, fiatal (még garis) a váz. De 180e alatt szoktak hirdetni már 30d-t is.
Sokat olvasgattam ezt az oldalt is : http://www.fototipp.hu/review/
az indexes fotós topicokon kivül. Ne kapkodd el, kérdezz meg többeket!
A használt cucc előnye még, ha mégse jön be akkor sokkal kisebb értékvesztéssel tudod továbbadni, ha nem az épp legfrissebb modelt veszed meg.
(350d-k már nagyon jó árakon vannak néha) |