Keresés

Részletes keresés

Chip-TFF Creative Commons License 2008-01-11 02:00:00 228
Ha nagyon celiranyosan akarod a mokat akkor tenyleg ajanlott egy 400D (vagy 30D) megvetele hasznaltan (Camera kft ingyen megmondja hany fotot csinaltak vele!) es rahajtani egy Canon 300 4L USM obira. (Vigyazz, az IS-es verzio 100ezerrel dragabb!)
Veszel meg 10ezerert egy kitobit, hogy azert masra is tudd hasznalni a gepet ha mar megvetted. ;) Ha bizonytalan vagy es felsz, hogy atvernek akkor kerj egy hozzaertotol segitseget.
krezidiesel Creative Commons License 2008-01-11 01:32:31 226

Nekem Canon 400d-m van, használtan vettem szinte minden cuccomat itt az indexről és semmivel sem volt gondom, pedig  15000 expónál tartok vele.

A 380eft nem kevés pénz, szerintem nézelődj még egy darabig, kérdezz meg többeket melyik gép milyen! Vagy próbálj meg kölcsönkérni, vagy elhivni egy eseményre valakit (akinek van tükrös gépe és némi rutinja már) és közösen kipróbálni, hogyan melózik egy ilyen gép élesben, hogyan tudnál vele fotózni.

Én se vagyok kisit sem gazdag ezért majd egy évig vaciláltam gépvásárlás előtt, és utána hónapokig még az objektiveken...

Sajna még használtban se állt meg olcsón a cuccom, de én nagyon szeretem.

A használt árak az én felszerelésemnél kb a viszonyitás kedvéért:

400d váz: kb110-120e (az még nagyon kevés expós kell hogy legyen!)

24-105/4L IS USM : 180-190e(én 180-ért vettem, nagyon "fájt" az ára, (az asszony nem is tudja mibe került...) de mióta megvan szinte le se vettem, nekem mindenre elég, "imádom", gyors, pontos, éles, nincs szint elrontott kép vele)

70-200/4L USM :120 körül

580EX vaku :70

markolat:20

Kitobi (18-55) :10e 

Van még pár apróság, de gyakorlatilag ezeket használom.

Canonnak van most az új 55-250/4-5,6 IS (USM?) , jókat mondanak róla és 85e körül van(újonnan). Ezzel, meg egy 400d-vel és egy régi (mert most jött ki az új stabilizátoros, de az 45e) kitobival kijössz 200eft-ból és akkor új a tele, fiatal (még garis) a váz.  De 180e alatt szoktak hirdetni már 30d-t is.

Sokat olvasgattam ezt az oldalt is : http://www.fototipp.hu/review/

az indexes fotós topicokon kivül. Ne kapkodd el, kérdezz meg többeket!

A használt cucc előnye még, ha mégse jön be akkor sokkal kisebb értékvesztéssel tudod továbbadni, ha nem az épp legfrissebb modelt veszed meg.

(350d-k már nagyon jó árakon vannak néha) 

zsuzsa Creative Commons License 2008-01-11 01:04:31 225
naa.. lemaradt a fele

http://www.digitcam.hu/termekek/tartozekok/objektiv/zoom_teleobjektiv/nikkor_70-300
mm_f45-56_g_af-s_if_ed_vr/Csomagok
A hozzászólás:
zsuzsa Creative Commons License 2008-01-11 01:01:45 224
Ez 380 körül volt, bár ezt most nem találom, de itt vannak ennek a különböző variációi.


http://www.digitcam.hu/termekek/tartozekok/objektiv/zoom_teleobjektiv/nikkor_70-300mm_f45-56_g_af-s_if_ed_vr/Csomagok

Gondoltam hazsnált gépre és objektivra is, mert igy is sok a törlesztenivalónk és 300 ezer körüli gépre biztos nem jön össze elég kp, de ha használtan veszek gépet és nem válik be pl kiderül, hogy hibás, nem kompatibilis az objektivvel, akkor nagy sz..ban vagyok. Sajnos nem értek annyira a gépekhez , hogy használtan merjek venni.
Előzmény:
krezidiesel Creative Commons License 2008-01-11 00:51:50 223

Szia!

Ez a Nikon cucc mibe kerül kb?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!