Keresés

Részletes keresés

krezidiesel Creative Commons License 2008-01-11 00:51:50 223

Szia!

Ez a Nikon cucc mibe kerül kb?

seeman Creative Commons License 2008-01-11 00:35:26 220
Kedves Zsuzsa! Már találkoztunk valamelyik topikban! Röviden: kompakt géppel (még a legjobbal se) lehet ilyen képeket készíteni, mint amilyeneket a linkelt oldalon látunk. Ezeknek képeknek a döntő része nagy teljesítményű teleobjektívekkel készült és temészetesen DSLR-rel. Neked talán a kettő közötti szintet kellene megcéloznod.
A kinézett Nikon-trió erre nagyjából meg is felel. Egy idő után lehet, hogy vágysz majd jobbra is, de kezdéshez jó lesz.
zsuzsa Creative Commons License 2008-01-11 00:29:15 219
ja a csatolt képekről annyit , hogy a VB-n pár méterre áltam az előfutamozó négyesektől és a nap is ideális irányból sütött, de a tipikus sajnos inkább az, hogy 50-60 méterre vagyok és pont szembe kapom a napot és csak pár másodpercem van, aztán csak a hátukat látom :-(((
A hozzászólás:
zsuzsa Creative Commons License 2008-01-11 00:25:57 218
Én kajak-kenu versenyeken szoktam fényképezgetni, mert a gyerekeim azt a sportot üzik, elég komoly szinten.

Van egy ( most már ) elég gagyinak tünő 5 megapixeles Sony automata gépem, 3 éve ez volt az a gép, amit még meg tudtunk venni. A tavasszal tervezem egy jobb, tükörreflexes gép megvételét,még ha csak részletre is, de tényleg jót akarok, mert nagy a távolság, gyorsan mozognak a versenyzők , a fényviszonyok ritkán előnyösek, a viz csillog stb és igy elég nehéz jó képet csinálni. Konkrétan 4. éve próbálkozom , de 30-50 méter távolságról a lentieknél jobb ezzel a géppel nem sikerül :

Itt a topicokban is kértem tanácsokat és ennek alapján valami ilyesmit gondoltam : Nikkor 70-300mm f/4.5-5.6 G AF-S IF ED VR Nikon D80 + 18-70mm f/3.5-4.5 G AF-S DX IF ED objektív

Tegnap viszont egy sokat fényképező ismerős azt mondta, ne hülyéskedjek, egy drágább ( 100 e körüli ) automata géppel is tudnék jó képeket csinálni.

Ti mit gondoltok?

Én úgy vélem olyan képeket mint pl itt vannak : http://www.essingen.com/2007_09_gyor/index.html képtelenség automata géppel csinálni.

12

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!