Keresés

Részletes keresés

Sisssssssy Creative Commons License 2008-01-17 00:47:35 44

Szió, 

s mindenkt tisztelet illet azért, hogy lovat tart....

nekem nincs lovam, bérlovaglásosan sem- de nem tartanám őket úgy, hogy... xév, utána uttu

...nálunk családtag a 4lábú, ha kidobod, nem is vagy gazdi, csupán átmeneti ... v. tán kényszerűségből   vállaltad... már nem kell, száradt karácsonyfa, kidobás....? írod, elhelyezted őket, biztosan így van rendjén...

 

       nos, kishercegesen": Te 1X s mindenkorra felelőssé váltál azért(a lóért), Akit +szerettél-mondaná 1 kiskorú

 

v. csak ideiglenesen szeretted őket? -mondanám s dög módon el is mondom, ha  esetleg szó kerül ilyesmiről a Kiskorúaknak, 

 

az ő dolguk-mondja Férjem...

 

....bocsi,

Sissy

 

ideiglenes tisztelet-ah so!

 

"minden a lovak körül forgott"- míg versenyeztek, v. el nem adtátok. Őket...

 

Ilyenek vagyunk

te kidobod-én meg nem felhőzöm el.

Bár én nem adnám el.

 

Neked Musz? Ha szereted a lovakat

 

1 szó , mint 100 az egészet azért , mert féltem a kidobott lovakat.

Én soha sem dobnám ki

 

 

A hozzászólás:
partus-pf Creative Commons License 2008-01-10 16:41:21 27
Sisssssssv!

Örülök hogy bekapcsolódtál a beszélgetésbe, ami azt bizonyítja, hogy érdekel amiről itt beszélgetünk. Tehát szerteted a lovakat, ez dicséretes, de nem kellene mindjárt "börtönbe " zárni azt, aki a lovait eladja, főleg ha nem tudog az okát.
Nem kérdezted, de Én elmondom neked, miért adtam el a lovaimat.
Szóval Én városból fafura költöztem azért, hogy reggel 5-től 6-ig etessek, itassak, almot igatítsak és a végén, (azért a végén, hogy nyugodtan egyen!!!! lovat pucoljak. Utánna fürdés öltözés, és irány a munka! Dél körül haza, átöltözés "lovazás" 7-ig, majd megint az esti etetés-itatás, kb. él 9-ig. Ez így ment napokon, heteken, hóapokon, éveken át. Nem volt vasárnap, ünnep, karácsony, nyaralás, hétvégi kirándulás, 8 éven keresztül. És még miejőtt azt mondanád, - Te választottad! - igen, Én választottam!!! Te megtennéd ezt, feladnád a "kényelmes" városi lakást? Szereted ennyire a "négylábuakat"? Vagy csak itélkezel, mert el mertem adni azokat a lovakat, amiket jobban szerettem, mint sok rossz szülő a saját gyerekeit. Azonkívül, mind a hármat úgy vitték el, hogy most is a közelemben vannak, ha akarom bármikor meglátogathatom. mert ismerősök vették meg őket, 30 nap teljes garanciával!!!!! Ez remélem bizonyítja Számodra, milyen állapotban voltak!!!
A továbbiakban, - nem mintha lenne hozzá közöd - de tudni kell, hogy nekem nem volt földem, kaszálóm, "háttér gazdaságom", tehát mindent úhy kellett megvennem, mint a kenyeret. Mindezt egy kis vállalkozásból, amit ketten a Párommal csináltunk, a Lányunk pedig állandó éjszaka dolgozott, hogy fel tudja készíteni a lovakat a versenyre, és segitsen idehaza. Nálunk minden a lovak köröl forgott!! El tudod képzelni ezt a fajta életmódválltást, úgy hogy nem volt előtte "lovasmúltunk"? Tudod egyáltalán mennyibe kerül ÍGY lovakat tartani, felszerelést venni, versenyezni?
MERT MI ÍGY CSINÁLTUK!!!!! ÉS MÁSOK ÁLLTAL MONDVA, NEM IS ROSSZUL!!!!
Aztán még egy gondolat! Ha arra adod a fejed hogy lovat tartassz, annak DOLGOZNI kell! Természetesen normális kereteken bellül! Mert ha csak nézegeted, az csak "státusz lotartás" "majomszeretet"!!!
Szóval ezek tudatában mondj véleményt, és küld a "bitófa" alá!!

Neked is szép napot!!!


ui.: ha esetleg tudok segíteni, valamiben nyugodtan szólíts meg, igérem legjobb tudásom szerint válaszolok!
Előzmény:
Sisssssssy Creative Commons License 2008-01-09 22:05:49 23

Értem, tehát eladod a régiket, s veszel magadnak újat, elhasználtad, , persze, túl kell adni rajtuk, vsz igaz, kinek kell az az állatka, akire ezek után tsak pénzt kell költeni?!

14 éves volt a vizsem... és beteg.. és addig húztam, míg lehetett, míg élhetett...fájdalmai voltak, s muszáj volt elmennie, de neked nincsenek érzelmeid, nem érdemled, hogy 4lábúd legyen, ezek után!

 

És, hogy pukkadj: az én kisgyerekeim nem lovagolhatnak, mert, bár ŐK (2db. kisfiú 5&7 évesek, makkegészségesek, gyönyörűek:-))) -a dolog nem csak drága, hanem: veszélyes, akármennyire imádom a lovakat:-))))-és spéci itthon a társasházban momentán nincs, tehát nem velem lennének...

DE: a gyerekszigetes light horse carriage programokat, /sőt a Városligetben póniztak is egyedü, utána szerelem...sz'al simiznek minden pacit, mindig.... mjdnem pusz az orrára IS Mindnek.../ igencsak jól viselik ezek a 2lábú kiskorúak:-)

-ÉS PERSZE A PACIK IS, HA KAPNAK INNI, ENNI, ÁRNYÉKOT..., simiket, jó gazdit.

 

Sissy

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!