|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
FEDman
2008-01-09 15:42:12
|
39
|
Hello KTTech!
Érdeklődnék hogy sikerült a Sigma 50-150/2,8 AF beállítása? Kalibrálás előtt mi volt a tapasztalat hol mit rontott? Kalibrálás sikeres volt, most már pontosan fókuszál? Mennyi ideig tart egy ilyen kalibrálás? Gondolom a vázat is le kell adni az obival együtt. :/
Előre is köszi! |
|
Előzmény:
 |
KTTech
2007-12-01 10:45:03
|
34
|
Eddig 4 obim volt náluk, mindhármat 30 napon belül (volt amit 8 nap alatt) megjavították, gondom nem volt velük. (Sigma 18-125: szalagkábel szakadás, Sigma 18-50/2.8 AF kalibrálás, Canon 17-55/2.8 IS USM AF kalibrálás, Sigma 50-150/2.8EX AF kalibrálás).
Más:
Aki Tamron obit vesz annak nem ártana tudni, hogy nem javítható Mo-n, csak a hibát tudják leellenőrizni, és kiküldeni a külföldi központi szervizébe (a gyártó nem engedélyezi a javítást). De pl. AF hiba esetén még ott is csak vázzal együtt tudják beállítani...
A 15 napos határidőt viszont a magyar jog nem írja elő, a törekedés nem egyezik meg a kötelezővel, ahogy a lehetőleg sem. Alkatrészhiány esetén nincs előírva semmilyen határidő. Nálunk is van olyan (szervizben dolgozom), hogy Japánból megrendeléstől számított 4-5 hónapra jön meg az alkatrész (és minden alkatrészt nem éri meg raktáron tartani...). Viszont a gyártóknál vannak policy-k, amik alapján el lehet járni, de azt nem mondják, hogy márpedig ha nincs kész x napon belül ki kell cserélni (sőt ez szokott az utolsó lenni...) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|