Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
FEDman Creative Commons License 2008-01-09 15:42:12 39
Hello KTTech!

Érdeklődnék hogy sikerült a Sigma 50-150/2,8 AF beállítása?
Kalibrálás előtt mi volt a tapasztalat hol mit rontott?
Kalibrálás sikeres volt, most már pontosan fókuszál?
Mennyi ideig tart egy ilyen kalibrálás? Gondolom a vázat is le kell adni az obival együtt. :/

Előre is köszi!
Előzmény:
KTTech Creative Commons License 2007-12-01 10:45:03 34
Eddig 4 obim volt náluk, mindhármat 30 napon belül (volt amit 8 nap alatt) megjavították, gondom nem volt velük.
(Sigma 18-125: szalagkábel szakadás, Sigma 18-50/2.8 AF kalibrálás, Canon 17-55/2.8 IS USM AF kalibrálás, Sigma 50-150/2.8EX AF kalibrálás).

Más:

Aki Tamron obit vesz annak nem ártana tudni, hogy nem javítható Mo-n, csak a hibát tudják leellenőrizni, és kiküldeni a külföldi központi szervizébe (a gyártó nem engedélyezi a javítást). De pl. AF hiba esetén még ott is csak vázzal együtt tudják beállítani...

A 15 napos határidőt viszont a magyar jog nem írja elő, a törekedés nem egyezik meg a kötelezővel, ahogy a lehetőleg sem. Alkatrészhiány esetén nincs előírva semmilyen határidő. Nálunk is van olyan (szervizben dolgozom), hogy Japánból megrendeléstől számított 4-5 hónapra jön meg az alkatrész (és minden alkatrészt nem éri meg raktáron tartani...). Viszont a gyártóknál vannak policy-k, amik alapján el lehet járni, de azt nem mondják, hogy márpedig ha nincs kész x napon belül ki kell cserélni (sőt ez szokott az utolsó lenni...)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!